Aplikacje na iOS i OS X

„Automatyzacja” czynności na iPhone’ie i iPodzie Touch dzięki IFTTT

W App Store pojawiła się aplikacja pozwalająca zautomatyzować czynności wykonywane na iPhone’ie oraz iPodzie. Dzięki niej, możemy np. wysyłać zdjęcia z Rolki aparatu do Dropboksa i jednocześnie dodawać wpis o wykonanej akcji na profilu Facebook/Twitter. Możemy łączyć  wiele usług – od wspomnianego Facebooka, GMaila po WordPressa, czy nawet czujniki ruchu WeMo Motion.

Jednak IFTTT (skrót od „if this then that”) to nie tylko aplikacja dla iPhone’a i iPoda Touch. Jest to również webowa usługa dostępna pod tym adresem ifttt.com i dzięki niej, możemy nie tylko tworzyć nowe „przepisy” w ramach tej usługi, ale również synchronizować te, które zostały stworzone na wspomnianych urządzeniach Apple.

ifttt screen

Jak to działa? Na ekranie tworzenia „przepisu”, wybierając pierwszy plus, tworzymy akcję inicjującą zdarzenie (np. wykryty ruch przez czujnik WeMo), a następnie drugi plus, który daje wynik działania (np. wysłanie wiadomości e-mail).

Myślę, że to bardzo dobry pomysł, ale wymagający dużych poprawek. Zdarzyło się parę razy, że akcja nie zadziałała, a jak już, to z dużym opóźnieniem. Niektóre z akcji też są po prostu bezsensowne (np. utwórz plik tekstowy w Dropbox), lecz mimo to, na dzień dzisiejszy aplikacja oferuje bardzo dużo i zachęcam ze swojej strony do jej wypróbowania.

Aplikacja na iOS jest przystosowana jedynie do iPhone’a oraz iPoda Touch. Na iPadzie oczywiście zadziała, ale póki co tylko w trybie skalowania. Możecie ją pobrać za darmo.

[download]

[appstore id=660944635]

To Top