Plotki

iPad Mini 2 – ten o niskiej rozdzielczości jeszcze w tym roku, z wyświetlaczem Retina w przyszłym

iPad mini

Dla osób, które na sprzęt Apple nie mogą lub nie chcą wydać zbyt dużo pieniędzy, idealnym rozwiązaniem wydaje się być zatem zakup iPada Mini. Ekran o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, pozostawia wiele do życzenia. W związku z powyższym, firma Apple musi poprawić błąd, jaki popełniła przy produkcji pierwszej wersji iPada Mini.

Co ciekawe, w sieci krążą już plotki na temat nowej, drugiej generacji iPada Mini – jak się okazuje – z wyświetlaczem Retina. Według pierwszych założeń, iPad Mini 2 miał się pojawić na rynku jeszcze w tym roku, ale z najnowszych informacji wynika, że tak się niestety nie stanie.

Tajwański Economic Daily News podaje, że z powodu braku niektórych elementów nowego wyświetlacza, firma Apple nie będzie w stanie wydać w tym roku nowego iPada Mini. Początkowo planowano nawet wspólną premierę iPada Mini 2 oraz iPada 5.

Zamiast tego, Apple planuje wydać w tym roku ulepszoną wersję iPada Mini z wyświetlaczem o niskiej rozdzielczości, z kolei na początku przyszłego roku z („poprawionym”) wyświetlaczem Retina.

Z takiego rozwiązania powinna być zadowolona większość Applemaniaków – szczególnie tych, którzy nastawiali się na premierę iPada Mini 2 w roku 2013.

 

To Top