Gry na iOS i OS X

Square Enix przeprasza za blokadę Deus Ex: The Fall na urządzeniach z JB i obiecuje poprawę

Deus Ex: The Fall - JailBreak

Wczoraj pisaliśmy (przeczytaj), że twórcy gry Deus Ex: The Fall uniemożliwili grę graczom, którzy posiadali urządzenie z wykonanym Jailbreakiem.

Otrzymywali oni komunikat, że na ich urządzeniu strzelanie z jakiejkolwiek broni jest niemożliwe. Spotkało się to z wieloma, bardzo negatywnymi komentarzami, ponieważ to co miało być prawdopodobnie zabezpieczeniem antypirackim odbiło się także, a właściwie przede wszystkim, na tych graczach, którzy legalnie zakupili grę w App Store. Istotne w całej sprawie było także to, że producent nigdzie nie poinformował o tego typu „zabezpieczeniu”.

Wydawca, studio Square Enix wydało dziś oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

Nie udzieliliśmy jasnej informacji na początku tygodnia, gdy Deus Ex: The Fall trafił do sprzedaży. Nie poinformowaliśmy otwarcie, że gra może nie wspierać urządzeń z jailbreakiem, dlatego wyłączymy to w aktualizacji aplikacji, więc gra będzie w niedługiej przyszłości możliwa na wszystkich wspieranych przez aplikację urządzeniach z iOS.

Uważamy, że jest to właściwy krok, jaką powinniśmy wykonać w tej sytuacji i przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie powstały. To nie kupujący powinien tracić pieniądze w sytuacji, w której to my nie postąpiliśmy jasno, dlatego wydamy aktualizację gry tak szybko, jak będzie to możliwe, w wyniku czego każdy kto będzie chciał zagrać w Deus Ex: The Fall będzie mógł to zrobić, niezależnie od tego, czy jego urządzenie ma jailbreaka, czy nie. Gdy tylko aktualizacja będzie gotowa, będziemy o tym informować za pośrednictwem dostępnych nam kanałów komunikacji.

[download]

[appstore id=633443676]

To Top