Informacje i nowości

Jailbreak i kradzież blisko 220 000 danych dostępowych do kont iCloud

Większość z Was na pewno wie co to Jailbreak. Dla mniej wtajemniczonych dodam, że wykonanie tzw. Jailbreak’a na urządzeniu pozwala usunąć zabezpieczenia systemu iOS i instalację aplikacji nie pochodzących z oficjalnego źródła jakim jest App Store. Dodatkowe rozszerzenia są przeróżne, i pozwalają nam  modyfikować wygląd naszego iUrządzenia, lub dodają mu brakujące funkcjonalności.

Osobiście nie jestem zwolennikiem robienia Jailbreak’a i nikomu go nigdy nie polecę.

Dlaczego?

Między innymi dlatego, że za pomocą jednego z rozszerzenia dostępnego w Cydii o nazwie Shady, zostało ostatnio wykradzione ze sprzętów ponad 220 000 danych dostępowych do kont iCloud.

Co z tego wynika?

Wykorzystując nasze Apple ID w zasadzie hakerzy mogą pobrać całą zawartość naszego urządzenia (oczywiście jeśli mieliśmy włączoną jego archiwizację i używaliśmy chmury iCloud).

System iOS jest jednym z najbezpieczniejszych wśród dostępnego oprogramowania dla urządzeń mobilnych, dlatego Wszystkim osobiście polecam nie korzystać z Jailbreak’a, właśnie między innymi z powodu bezpieczeństwa, które po jego wykonaniu tracimy.

[source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/51020/shady-jailbreak-tweaks-have-allegedly-stolen-220000-icloud-email-addresses-and-passwords]

 

To Top