Plotki

Pierwsze zdjęcia zmontowanego, niskobudżetowego iPhone’a?

The Budget iPhone

The Budget iPhone

W ostatnich tygodniach pojawiło się w sieci sporo zdjęć prezentujących różne części do nowego, niskobudżetowego iPhone’a (głównie tylne obudowy w różnych kolorach), lecz dopiero teraz, za sprawą Tactusa, możemy zobaczyć jak będzie wyglądał cały, zmontowany telefon – wraz z ekranem, aparatem, flashem i przyciskami.

Załączone zdjęcia przedstawiają nowego iPhone’a z 4-calowym wyświetlaczem, takim samym, jaki posiada iPhone 5. Wiele osób wyraża nadzieję, że będzie on również wyposażony w Retinę. Ze zdjęć można łatwo wywnioskować, iż nowy iPhone będzie posiadał plastikowe przyciski głośności, blokady, a także plastikowy przycisk wyciszenia, dopasowane kolorem do obudowy smartfona.

The Budget iPhone

Jeśli przyjrzycie się bliżej tym zdjęciom, to na pewno zauważycie obiektyw aparatu i LED-ową lampę błyskową, zamontowane wewnątrz iPhone’a. Niestety, nie można wszystkiego ocenić przy wyłączonym telefonie, a z takim mamy tu doczynienia. Jedyne co nam pozostaje, to zaczekać na kolejne zdjęcia od Tactusa.

Ważna informacja – niskobudżetowy iPhone nie będzie specjalnie większy od swojego poprzednika i co ciekawe, jego konstrukcja jest zbliżona do najnowszego iPoda Touch. Warto tu również zaznaczyć, iż przy dolnej krawędzi obudowy są tylko cztery otwory dla głośnika oraz jeden dla mikrofonu, za to przyciski służące do regulacji głośności są podłużne i cienkie, a nie okrągłe, jak niektórzy zakładali.

Tactus donosi, że nowy iPhone będzie miał z tyłu zaokrąglone krawędzie, będzie grubszy od swojego poprzednika o 1,4 mm, a także nieco szerszy.

Przyglądając się dłużej tym zdjęciom, doszedłem do wniosku, że niektóre z elementów zaprezentowanych na powyższych zdjęciach, są zwyczajnie podrobione. Wystarczy spojrzeć na jakość tej plastikowej obudowy, która zdecydowanie bardziej pasowałaby do klonów niskobudżetowego iPhone’a, a nie do jego oryginału. Wiele do życzenia pozostawia również czcionka użyta do napisu „iPhone”, znajdującego się w tylnej, dolnej części telefonu. Ta użyta tutaj jest znacznie grubsza i całkowicie odstaje od całości (w poprzednich modelach zachowywano jednolitość wyglądu czcionki).

The Budget iPhone

Jedynym plusem wycieku takich zdjęć, jest możliwość zobaczenia już zmontowanego iPhone’a, a nie jak do tej pory tylko jego części. Czy będzie on podobny do tego ze zdjęć od Tactusa? Na chwilę obecną ciężko powiedzieć, ale znając Apple, będzie to solidniejsze wykonanie. Przynajmniej mam taką nadzieję…

To Top