Plotki

Bob Mansfield odchodzi z grupy zarządzającej, lecz nadal będzie pracował nad projektami Apple

Bob Mansfield, członek grupy zarządzającej Apple, został zwolniony, czego dowodem jest, między innymi, usunięcie wpisu o nim ze strony z najważniejszymi pracownikami firmy z Cupertino. Dla porównania można zobaczyć, co ma w swojej pamięci wyszukiwarka Google:

Bob Mansfield

Bob był starszym wiceprezesem do spraw technologii w firmie Apple i to stanowisko objął w październiku ubiegłego roku, dzięki stworzeniu grupy, która pracuje nad wykorzystaniem półprzewodników oraz technologii bezprzewodowej w produktach tej firmy.

Powody jego odejścia są owiane tajemnicą, lecz można wnioskować, że Mansfield, powoli przechodzi na emeryturę, ogłaszając to już w zeszłym roku. „Powoli”, ponieważ został przeniesiony przez Tim’a Cook’a do grupy skupiającej się na specjalnych projektach Apple, a jego miejsce zajmie Dan Riccio, który dotychczas był szefem dywizji iPada.

Bob Mansfield dołączył do Apple w 1999 roku i brał czynny udział w produkcji najnowszych iMac’ów, modeli unibody Macbooków, wyświetlacza Retina oraz procesorów serii „A”, które są w urządzeniach mobilnych Apple (iPhone, iPod Touch oraz iPad).

To Top