Plotki

MacBooki Pro z procesorami Intel Haswell już w przyszłym miesiącu

Intell Haswell

Serwis SemiAccurate twierdzi, że nowe MacBooki zostaną wyposażone w najnowszy układ Intel Core i7 4950HQ o nazwie kodowej Haswell. Nowa generacja i7, zawierać będzie specjalną wersję układu grafiki zintegrowanej GT3e (Iris Pro 5200), co łącznie daje do ponad 2 razy lepszą wydajność niż poprzednie rewizje procesora.

Poddany benchmarkowi, Intel Core i7 4950HQ, z zegarem 2,4 GHz oraz wspomnianym układem graficznym Iris Pro 5200, jest lepszy od 2 do 2,5 raza od Intel Core i7-3840QM z układem graficznym Intel HD-4000 (obecnie znajdujący się układ w MacBookach Pro), co oznacza duży skok wydajnościowy nowych modeli MacBooka Pro z Retiną, względem obecnych. Najnowsza generacja procesorów i7 miała już się pojawić w tegorocznych MacBookach Air, lecz niestety, taka sytuacja nie miała miejsca.

Warto zaznaczyć, że analityk KGI Securities uważa, że modele MBP z procesorem Haswell będą miały swoją premierę już w połowie sierpnia. Ming-Chi Kuo również twierdzi, jak wielu analityków branży komputerowej, że Apple może zrezygnować z dalszej produkcji modeli bez wyświetlacza Retina.

haswell_iris_graphics

[source type=”Źródło” name=”SemiAccurate”]

To Top