Patenty Apple

Patenty Apple – inteligentne zarządzanie energią

Ładowarka do iPhone'a

Kolejny patent Apple, autorstwa Jeffrey’a T. Lee oraz Michael’a Ingrassia, odpowiedzialnego między innymi za iPoda Nano, dotyczy inteligentnego zarządzania energią.

Dokument złożony w urzędzie w 2012 roku mówi o algorytmie zarządzania energią, który będzie wyłączał funkcje nie używane przez dłuższy czas przez użytkownika, jak np. Wi-Fi, Bluetooth, czy też GPS, tak aby zwiększyć żywotność baterii w jej obecnym cyklu.

Patent-Flow-Diagram

Dodatkowo, do algorytmu dołączony jest mechanizm, który zapamiętuje, w którym miejscu następuje ładowanie baterii urządzenia (praca, dom itp.), największe użycie baterii, typ źródła zasilania (poprzez USB lub zwykłą wtyczkę), czas ładowania oraz czas podróży pomiędzy lokacjami, dzięki czemu, urządzenie będzie mogło w idealny sposób dopasować plan zarządzania energią do użytkownika.

image

Oczywiście i niestety, nie należy się spodziewać tej funkcji w najbliższych generacjach urządzeń Apple, lecz uważam, że ta funkcja bardzo dobrze by się przyjęła i powinna być wprowadzona jak najszybciej.

To Top