Informacje i nowości

Apple żąda usunięcia portu iOS-owego Centrum sterowania z Google Play

Control Center - iOS 7

Po prezentacji [ios7], w sklepie Google Play pojawił się port Centrum sterowania. Oczywiście podobna funkcja gościła w Androidzie na długo przed iOS 7, jednak ta modyfikacja (zdjęcie poniżej) do złudzenia przypomina analogiczny panel z nowego systemu Apple (zdjęcie powyżej).

Apple wysłało już raz prośbę o usunięcie wspomnianej aplikacji:

Aplikacja „Control Center”, dostępna pod adresem
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.easyandroid.hi.controls
kopiuje bez zgody funkcję „Control Center” (Centrum sterowania – przypred.) z iOS 7 od Apple. Firma Apple jest właścicielem praw autorskich do swojego oprogramowania iOS i każdej jego funkcji. Wspomniana aplikacja narusza prawa autorskie firmy Apple Inc. („Apple”)  do systemu iOS 7.

Control Center - Android

W rezultacie Google usunęło zgłoszoną aplikację ze sklepu Google Play, jednak nie na długo. Niedawno twórcy modyfikacji na Androida, Hi Tools Studio wydała zaktualizowaną wersję swojej aplikacji z wieloma nowymi funkcjami. Zapewne Google wkrótce znowu będzie zmuszone do usunięcia jej ze swojego sklepu.

[source type=”Zdjęcie” name=”Cult of Android” url=”http://www.cultofandroid.com/37146/apple-asks-google-to-pull-androids-ios-7-control-center-port/”]

To Top