Gry na iOS i OS X

Recenzja Sky Gamblers: Cold War

Sky Gamblers: Cold War - iOS (iPhone, IPad, iPod touch) & OS X

Sky Gamblers – Cold War to kolejna już odsłona serii Sky Gamblers studia Atypical Games. Jak reklamują ją twórcy, gra oferuje rozgrywkę na poziomie konsolowych tytułów – czy jest to rzeczywiście prawdą? A może to po prostu chwyt marketingowy ?

W trybie dla pojedynczego gracza wcielamy się, w kolnych misjach, w różnych pilotów ze wszystkich stron świata. Pilotować przyjdzie nam zarówno samoloty z II wojny światowej, jak i najnowocześniejsze niszczyciele. Twórcy postawili głównie na efektowność i różnorodność, pomijając jakąkolwiek fabułę. Po wprowadzeniu do każdej z 12 krótkich misji przyjdzie nam wykonać kilka efektownych zadań: począwszy od najzwyklejszego wyeliminowania wszystkich przeciwników lub szpiegowania i fotografowania bazy wroga, kończąc na ucieczce przed przeciwnikami podczas wyłączonych silników naszej maszyny. Kampania jest krótka, jednak niezwykle emocjonująca i intensywna.

Podczas wykonywania misji odblokowujemy kolejne samoloty z których będziemy mogli skorzystać podczas wieloosobowych potyczek ze znajomymi lub w grze na publicznych serwerach. Multiplayer oferuje kilka trybów rozgrywki, z których najwięcej przyjemności dostarcza deathmatch, w którym wszyscy walczą przeciwko sobie przez określony czas, a wygrywa gracz z największą ilością pokonanych przeciwników. Multiplayer jest dość rozbudowany: znajdziemy w nim system poziomów doświadczenia oraz tzw. perków, czyli dodatkowych broni i umiejętności otrzymywanych za określoną ilość zniszczonych przeciwników bez naszej śmierci. Dużą zaletą jest możliwość wspólnej gry niezależnie od tego z jakiej platformy sprzętowej korzystamy (iOS, czy OS X).

Gra wydaje się być bardzo dobrą pozycją, niestety nie do końca tak jest. W grze nie doświadczymy żadnego realizmu. Sky Gamblers to gra typowo arcadowa, ze zręcznościowym modelem lotu i sterowaniem. Gra przeczy wszelkim prawom fizyki, a stawia na efektywność. Idealnym tego przykładem są uniki, które wykonujemy naciskając odpowiednie do nich klawisze numeryczne. Podczas wykonywania takiego manewru, tracimy całkowicie kontrolę nad samolotem, a kamera przełącza się tak, aby jak najładniej została przedstawiona animacja. Jest to niezwykle irytujące, zwłaszcza podczas potyczek multiplayer, gdzie ciągła kontrola nad samolotem to podstawa. Sterowanie poza opisanym przypadkiem, jest wykonane poprawnie. Domyślnie samolotem sterujemy tylko i wyłącznie przy pomocy klawiatury, a dostęp do wszystkich najważniejszych klawiszy mamy cały czas pod ręką.

Grafika jak i ścieżka dźwiękowa na komputerze pozostawiają wiele do życzenia. Gra została przygotowana na urządzenia mobilne Apple oraz komputery z systemem OS X (wersja recenzowana), z tym, że na komputerze nie widać żadnych usprawnień w porównaniu z wersją na iOS. Nie najlepszą oprawę graficzną można tłumaczyć wsparciem dla AirPlay, dzięki któremu możemy zagrać w Sky Gamblers na naszym telewizorze.

[youtube id=”VERAvyEHC3k”]

Czy warto zatem zagrać w Sky Gamblers – Cold War? Jeśli interesujesz się lotnictwem i lubisz gry zręcznościowe to zdecydowanie warto. Gra mimo swoich wad, dostarcza sporo rozrywki zarówno w trybie dla pojedynczego jak i wielu graczy.

Pierwsza ikona to wersja na iOS (aplikacja uniwersalna), druga to wersja na komputery Mac.

[download]

[itunes id=652041723][itunes id=652045920]

To Top