Informacje i nowości

HOLHO – generator hologramów do smartphone’ów i tabletów

HOLHO

Wielokrotnie wspominaliśmy na naszej stronie o różnego rodzaju gadżetach, które w niedalekiej przyszłości zrewolucjonizują świat technologii. Jednym z takich gadżetów jest właśnie HOLHO – generator hologramów, będący świetnym dodatkiem do smartphone’ów i tabletów (niezależnie od marki naszego sprzętu). HOLHO z założenia ma być uniwersalny, tak więc wszyscy powinni być zadowoleni z takiego rozwiązania. To przyszłościowe urządzenie, swoje działanie ma opierać na obrazach/filmach wyświetlanych bezpośrednio z poziomu naszych smartphone’ów/tabletów. Nasz generator ma być umieszczony w specjalnej piramidzie, którą z łatwością będzie można zamocować na naszym sprzęcie. Podstawę piramidy (podzieloną na cztery części) umieszcza się na ekranie naszego urządzenia, który z kolei wyświetlając obraz, rzuca go na ścianki tejże piramidy i tak oto w jej wnętrzu możemy podziwiać gotowy, ruchomy, trójwymiarowy obiekt. Całość wygląda naprawdę obiecująco.

Generator HOLHO ma być dostępny na wszelkiego rodzaju smartphone’y, a także tablety z ekranem wielkości 7″ i 10″ cali. Co istotne dostępne będą dwa rodzaje generatorów: w kształcie wspomnianej już wcześniej piramidy, jak również w postaci specjalnej pionowej ścianki. Nasze smartphone’y i tablety, będzie można ustawić zarówno nad generatorem, jak i pod nim (w zależności od tego jak nam będzie wygodnie).

HOLHO

HOLHO

Warto również  zaznaczyć, że ten wspaniały gadżet póki co jest w fazie projektowej (stworzono jedynie jego prototyp), a na jego opatentowanie potrzeba aż $58.000. Być może twórcom HOLHO uda się zebrać całą kwotę, przede wszystkim za sprawą datków, jakie przekazują na ten cel zainteresowani internauci. Jak na razie udało się im zebrać $12.250 i liczba ta ciągle rośnie. Do końca zbiórki zostało ok. 50 dni, tak więc są na dobrej drodze.

Minimalna kwota jaką należy wpłacić, aby otrzymać urządzenie w wersji przeznaczonej do współpracy ze smartphone’m, to $28.

Szczegółowe informacje o projekcie i więcej filmów znajdziecie na stronie kickstarter.com.

[source name=”Kickstarter” url=”http://www.kickstarter.com/projects/1322670865/holho-the-new-hologram-generator-for-smartphone-an?ref=recently_launched”]

To Top