Gry na iOS i OS X

[Gamescom 2013] Blizzard zapowiedział dodatek do Diablo III

Jak widać, podstawowa wersja Diablo III już nawet znudziła się jego autorom, więc Blizzard zapowiedział na tegorocznym Gamescomie oficjalne rozszerzenie o nazwie Reaper of Souls.

Akcja gry będzie osadzona w niemalże zniszczonym, lecz pełnym sekretów mieście Westmarch i skoncentruje się na postaci anioła śmierci o imieniu Mathael, który wszedł w posiadanie czarnego kamienia dusz. W artefakcie tym, zapieczętowany jest sam Diablo, a jego niedoszły posiadacz, używa go do wyciągania dusz z mieszkańców Sanktuarium, czyniąc ich jednocześnie swoimi sługami. Dodatek będzie cechować mroczniejsza atmosfera niż w podstawowej wersji gry i niestety, całą historię twórcy umieszczą w jednym akcie.

Oprócz nowej fabuły, dodatek przyniesie także nową klasę postaci – Krzyżowiec. Jest to święty rycerz, lecz jednocześnie jest zupełnym przeciwieństwem Paladyna z drugiej części Diablo. Twórcy mówią, że to będzie typowa, „ludzka maszyna do zabijania”, a w skład jego umiejętności wejdzie między innymi „Falling Sword” – atak polegający na przemianie bohatera w błyskawicę i atakowanie bohaterów z powietrza. Oprócz nowej klasy postaci, gracz do dyspozycji dostanie także nową rzemieślniczkę o imieniu Mystic.

Zmieniony zostanie także system wypadania przedmiotów. Loot 2.0, będzie rzadziej nagradzał graczy nowymi przedmiotami, lecz będzie duża szansa, że będą one bardziej dopasowane do postaci, którą gramy obecnie, tak aby nie nosić „niepotrzebnego złomu” (tak uważają twórcy, lecz osobiście wszystko zbierałem, aby potem otrzymać za to złoto u handlarza).

Zmieni się również stan „endgame” – tym razem, gracz (lub też gracze) jest umieszczany w losowym lochu pełnym przeciwników i zadaniem jest największe i najszybsze ich eliminowanie, aby przede wszystkim zdobyć nowy i lepszy ekwipunek. Ulepszony zostanie system awansowania postaci Paragon, a maksymalny poziom zostanie podniesiony do 70.

Według informacji z oficjalnej strony dodatku, rozszerzenie pojawi się już w przyszłym roku, jednak twórcy już teraz podsycają oczy graczy dwoma nowymi zwiastunami – jeden z nich przedstawia intro do gry, a drugi samą rozgrywkę.

Zapraszam do oglądania.

[youtube id=Cb7QJwQ58T0]

[youtube id=zGp5dkJdi0w]

 

To Top