Gry na iOS i OS X

WonderFlick – bardzo obszerne i długie RPG od twórców serii Layton

Studio Level-5, znane przede wszystkim z NDS-owej serii gier logicznych z profesorem Laytonem w roli głównej, przygotowuje teraz WonderFlick – obszerną i chyba najdłuższą grę RPG jakakolwiek pojawiła się na iOS (oprócz tej platformy, gra zostanie wydana również na PS3, PS4, PS Vita, Xbox One, Wii U i Androida). W grze będziemy mogli stworzyć własnego bohatera i przemierzać świat gry, który jest upchany wszelakimi zadaniami, odpoczywać w miastach i oczywiście walczyć z potworami (energicznie przesuwając palcem po ekranie). Twórcy zapowiadają, że ze względu na ogrom świata gry i ilość tych zadań, przewidywany czas gry to… tysiąc godzin. Oczywiście, twórcy dodadzą również funkcje społecznościowe.

Zapisany stan gry będzie można przenosić pomiędzy platformami, lecz każda z nich będzie mieć swoją ekskluzywną zawartość. Dodatkowo, nasze urządzenie z iOS będzie mógł służyć jako drugi ekran, jeżeli będziemy grać na PS4 i Xboxie One. O jakość gry nie trzeba się martwić, ponieważ nad jej produkcją czuwa sam Akihiro Hino (szef studia Level-5), a projektantami postaci i potworów są Nao Ikeda (Final Fantasy XIII) oraz Tokuzo Nagano (projektował postacie do wszystkich części przygód profesora Laytona).

Jak na tą chwilę, wersja na smartfony i tablety powinna ukazać się w listopadzie tego roku, niestety tylko w Japonii. Wydanie w Europie i pozostałych częściach świata jak na razie jest niepotwierdzone, ale za to, na szczęście, gra będzie darmowa.

[youtube id=VgDSOZ2cegE]

To Top