Informacje i nowości

[ASE2013] iPhone 5C – „C” jak „Colorful”

iPhone 5C

Na dzisiejszej konferencji Apple, pod wodzą Tima Cooka, mogliśmy zobaczyć po raz pierwszy oficjalnie, jak wygląda tak długo wyczekiwany przez nas niskobudżetowy, kolorowy [iphone5c] oraz jego bardziej wyszukany kolega – [iphone5s]. A skoro nowe urządzenia mają posiadać system iOS 7, nie obyło się również bez kilku istotnych informacji na ten temat.

iPhone 5C

[iphone5c], o którym krążyły w sieci różne plotki, został nam wreszcie ukazany w całym swoim obliczu. Na jednym z pierwszych slajdów na konferencji zaprezentowano nam pięć wersji kolorystycznych nowego, tańszego modelu smartfona: zielony, biały, niebieski, różowy oraz żółty. Co istotne, jeśli dany kolor się Wam znudzi, będziecie mogli zmienić kolor waszego telefonu – wszystko dzięki wymiennym, gumowym case’om.

iPhone 5C

Obudowa nowego iPhone’a, chociaż wykonana jest z tworzywa sztucznego ma być bardzo solidna i wytrzymała, głównie dzięki metalowej ramie, wzmacniającej ją od środka.

iPhone 5C będzie posiadał 4-calowy dotykowy ekran Retina, procesor A6, panoramiczny aparat o rozdzielczości 8 megapikseli z 3-krotnym zoomem, która będzie mógła nagrywać filmy w HD 1080p, oraz nieco większą i pojemniejszą, niż poprzednie modele, baterię (aż do 10 godzin przeglądania sieci poprzez LTE, rozmów oraz oglądania filmów w rozdzielczości HD). Jako ciekawostkę dodam, że tapety w iPhone’ie 5C będzie można dostosować do konkretnej wersji kolorystycznej jego obudowy.

Nowy smartfon będzie również wyposażony w poprawioną, szybszą i sprawniejszą wersję FaceTime. Co ważne, będzie współpracował z większością dostawców internetu LTE. Dodatkowo, będziemy mogli przesyłać obraz z iPhone’a 5C, do telewizora poprzez Apple TV.

iPhone 5C będzie dostępny w wersji 16GB oraz 32GB, a jego cena za Oceanem (w abonamencie) wyniesie kolejno: $99 oraz $199, w przypadku abonamentu na 2 lata i odpowiednio $549 i $649 bez abonamentu.

iPhone’y trafią do sprzedaży w wybranych krajach 20. września. Od 13. września możliwe będzie ich zamawianie w przedsprzedaży. Do końca roku nowy iPhone ma być dostępny w 100 innych krajach.

[product id=iPhone_5c]

To Top