Plotki

iPhone 5S będzie posiadał czytnik linii papilarnych

iPhone 5S - przycisk Home - Martin Hajek

The Wall Street Journal, powołując się na rozmowy z zeszłego tygodnia, z osobami związanymi z Apple, potwierdza, że nowy [iphone5s] będzie posiadał skaner linii papilarnych. Dotychczas, chociaż wiele się mówiło o tej nowej funkcji, pojawiały się doniesienia, według których Apple napotkało na problemy produkcyjne, które mogły uniemożliwić wdrożenie czytnika w nadchodzącym modelu iPhone’a.

Sama obecność czytnika linii papilarnych w urządzeniu elektronicznym „domowego” użytku nie jest czymś nowym – od dawna takie czytniki są spotykane chociażby w laptopach, jednak jak zauważa WSJ, bardzo często były one niedokładne. Natomiast w przypadku iPhone’a niezawodność i łatwość użytkowania sensora mają być kluczowe i decydować o szerokim, i powszechnym przyjęciu nowego sposobu zabezpieczania swoich danych zgromadzonych w smartphone’ie.

Czytnik linii papilarnych ma posiadać wyłącznie [iphone5s]. Tańszy model – [iphone5c] – nie będzie w niego wyposażony. Nowe iPhone’y zostaną zaprezentowane dzisiaj, [10092013], o godzinie 19:00 czasu polskiego.

To Top