Informacje i nowości

Apple będzie wykrzystywać energię słoneczną w swoich produktach mobilnych?

Apple - bateria

Apple poszukuje inżynierów na nowe stanowisko pracy, którzy będą mieli bogate doświadczenie w technologiach cienkowarstwowych, przetwarzaniu półprzewodników i przemyśle energii słonecznej. Inżynier miałby dołączyć do zespołu odpowiedzialnego za urządzenia mobilne i pomóc w rozwoju, i doskonaleniu stosowanych tam technologii.

Wcześniej mówiono, że Apple planuje wykorzystać panele słoneczne w swoim nowym kampusie, oraz powstającym centrum danych iCloud. Teraz jest jednak możemy się spodziewać, że Apple planuje wykorzystać energię słoneczną w produktach mobilnych, które zostaną wydane w najbliższym czasie. Apple złożyło wnioski patentowe dotyczące wykorzystania tej technologii jeszcze w 2011 roku. W tym roku pojawił się natomiast szczegółowy wniosek patentowych opisujący integracją czujnika dotykowego i baterii słonecznej w wyświetlaczu urządzenia, jak np. iPhone. Rozwiązania te są obecnie także testowane przez inne firmy.

Wykorzystanie technologii słonecznej może mieć także duże korzyści dla powstającego zegarka [iwatch]. Dotychczasowe wnioski patentowe z początku roku pokazywały zegarek z wbudowaną baterią słoneczną, która stanowiłaby dodatkowe źródło zasilania urządzenia. Z pewnością takie rozwiązanie dałoby Apple dużą przewagę nad konkurencją, która póki co boryka się tutaj z bardzo krótką żywotnością baterii. Miło było także doczekać się takiego dodatkowego źródła zasilania w iPhone’ie, czy iPadzie.

Poniżej możecie zobaczyć zamieszczone przez Apple ogłoszenie:

Apple

[source name=”9to5mac”]

To Top