Informacje i nowości

Aktualizacja oprogramowania dla Apple TV

Apple TV

Dziś Apple wydało ważną aktualizację oprogramowania dla Apple TV, której pojawienia, pierwotnie spodziewaliśmy się w środę, w dniu premiery [ios7].

Wersja 6.0 zawiera kilka ważnych dodatków, w tym usługę iTunes Radio (usługa obecnie dostępna tylko w USA), oraz wsparcie dla strumieni zdjęć i AirPlay z iCloud, co w istocie jest odpowiedzią Apple na konkurencyjny Chromecast od Google.

iTunes Radio jest dostępne poprzez nową ikonę i działa podobnie jak odpowiednik z komputerów Mac i urządzeń z iOS. Teraz można także kupować, przeglądać i odtwarzać muzykę z iTunes Store. Za to Podcasty będą mogły synchronizować się bezprzewodowo – będziemy mogli w łatwy sposób kontynuować słuchanie, jeśli przerwaliśmy je na iPhone’ie, czy iPadzie.

Najważniejszą cechą Apple TV 6.0 jest Airplay z iCloud, który daje możliwość strumieniowego przesyłania zakupionych filmów z iTunes Store, bez potrzeby pobierania ich na urządzenie z systemem iOS. Oznacza to, że można na iPhone’ie odszukać zakupione filmy i błyskawicznie, bezprzewodowo przesyłać je do Apple TV. Mogą to także robić nasi znajomi, bez konieczności logowania się na swoje konto w Apple TV.

Jeśli chodzi o wydanie nowego modelu Apple TV, to możemy się tego spodziewać w przyszłym miesiącu.

To Top