Plotki

Nowe Apple TV konkurentem Amazon Echo?

Najnowsze plotki donoszą, że Apple intensywnie pracuje nad urządzeniem mającym konkurować z Amazon Echo, czy więc do tego celu wykorzysta dobrze już znane Apple TV?

Wczoraj napisałem artykuł pt. Apple prawdopodobnie zaprezentuje już wkrótce nowe AirPort Extreme oraz Time Capsule. Dzisiaj mam dla Was kolejną porcję plotek w tym temacie. VentureBeat powołując się na anonimowe źródło mówi, że Apple aktywnie rozwija domowy hub, który ma być konkurentem dla istniejącego już prawie rok Amazon Echo. Serwis podaje do informacji, jakoby firma z Cupertino wyposażyć miała istniejące  TV w funkcje podobne do tych, jakie możemy znaleźć u konkurencji, czyli: od zadawania złożonych pytań np. o pogodę i otrzymywania na nie odpowiedzi po obsługę inteligentnych urządzeń domowych.

Przyszła wersja  TV może uzyskać specjalny mikrofon, głośnik oraz jeszcze lepszą integrację z Siri. Podobno bardziej zaawansowana Siri potrzebuje mocniejszych podzespołów, dlatego nie jest do końca jest jasne jaka infrastruktura będzie potrzebna.

Raport VentureBeat nie zawiera szczegółowych informacji na temat daty premiery wspomnianego urządzenia, jednakże DigiTimes sugeruje, że Apple pracuje już od 2015 r. nad piątą generacją  TV z nowym CPU z przeprojektowanym radiatorem.

Być może bardziej zaawansowane funkcje Siri zobaczymy wraz z odsłoną iOS 10, tym bardziej, że Apple pracuje nad SDK dla Siri, dzięki czemu programiści innych firm będą mogli zamieścić wsparcie wirtualnej asystentki w swoich aplikacjach.

Źródło: MacRumors

Komentarze
To Top