Informacje i nowości

Kampus 2 – czy Apple będzie mogło wreszcie ruszyć z budową?

Apple długo czekało i być może wreszcie się doczeka – Rada Miasta Cupertino 15. października zadecyduje o być, albo nie być dla Kampusu 2, czasami zwanego też potocznie „statkiem kosmicznym”. Jeszcze wcześniej, w tej, sprawie rada będzie mieć dwa spotkania z planistami – 1. i 2. października.

Amerykańska firma najpierw zakładała koniec budowy na koniec 2012 roku, lecz niestety, przy obecnym obrocie spraw, jak i ostatnim raporcie (z którego wynika, że budowa wyniesie około 5 miliardów dolarów, a nie jak zakładano 3 miliardy), koniec budowy przewidywany jest najwcześniej w 2016 roku.

Kampus 2 został po raz pierwszy zaprezentowany Radzie Miasta 7. czerwca 2011 roku przez Steve’a Jobsa (notabene, to było ostatnie publiczne wystąpienie w jego życiu). Rozmiar budynku, umiejscowionego na 176 akrach, to około 2,8 milionów stóp kwadratowych. Kiedy budowa dojdzie do skutku, będzie to miejsce pracy dla 12 tysięcy pracowników Apple.

Co ciekawe, firma z Kalifornii, udostępniła dokument „Development Area Allocation”, gdzie można przeczytać o planach, dotyczących wnętrza Kampusu 2.

Pomimo, że rada miasta oficjalnie podała datę 15. października jako dzień, w którym zadecydują o zezwoleniu na budowę kampusu, to redakcja LA Times uważa, że rada może wyznaczyć jeszcze jeden termin (mowa tu o 19. listopada), aby potwierdzić ważność głosowania. Jeżeli wszystko pójdzie z planem Apple, firma będzie mogła rozpocząć budowę jeszcze przed końcem roku.

To Top