Informacje i nowości

Najnowsza aktualizacja iOS 7 ma naprawić problemy z iMessage

iMessage

Od jakiegoś czasu, co oczywiście bezpośrednio wiąże się z nowym [ios7], niektórzy użytkownicy mają problem z wysyłaniem wiadomości przez iMessage. Na ogół objawia się to tym, że wiadomości nie dochodzą lub zostają zamieniane na zwykłe SMSy.

Apple co prawda twierdzi, że problem z iMessage dotyczy „ułamka procenta” użytkowników, jednak jak podaje portal Cult of Mac, skarży się na to dosyć dużo osób.

The Wall Street Journal zamieścio oficjalną odpowiedź Apple w tej sprawie:

Jesteśmy świadomi problemu, który wpływa na ułamek procenta użytkowników iMessage i nadchodząca aktualizacja oprogramowania będzie zawierać stosowną poprawkę. W międzyczasie zachęcamy wszystkich użytkowników mających problemy, aby zajrzeli do naszych dokumentów pomocy lub skontaktowali się z AppleCare by rozwiązać problem. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, które posiadają z tego powodu użytkownicy.

Najczęściej zalecanym rozwiązaniem problemu może być (ale nie musi) wyzerowanie ustawień sieciowych. Aby to zrobić wchodzimy do Ustawień -> Ogólne -> Wyzeruj -> Ustawienia sieciowe. Uwaga! Skasują się zapamiętane sieci WiFi.

Powyższe rozwiązanie może też pomóc w przypadku problemów z wysyłaniem MMSów (przynajmniej u mnie zadziałało).

Aktualizacja oprogramowania oznaczona numeram 7.0.3 powinna pojawić się w przyszłym tygodniu.

[margin_border /]

Więcej informacji na temat różnych problemów z iMassage oraz sposoby ich rozwiązania znajdziecie w tym poradniku.

To Top