Gry na iOS i OS X

Zmień swojego iPhone’a 5C w grę… planszową!

Flipcase

Wszystkim nam znana z lat młodzieńczych gra Connect Four (polska nazwa – „Czwórki”). Tych, którym nie jest ona znana szybko poinformuję, że jest to prosta gra logiczna dla dwóch osób, w którą gramy na planszy o wymiarach 7×6 pól. Pierwszy gracz wrzuca swój żeton do wybranej kolumny, który – rzecz jasna – spada na najniższą pozycję. Następnie gracze na przemian wrzucają żetony, do momentu, aż któremuś z nich uda się ułożyć cztery żetony w pionie, poziomie lub po skosie.

Teraz, możemy zagrać w Connect Four w dosyć ciekawy sposób, na ekranach naszych telefonów. Hmmm… może nie tyle na naszych, co na ekranach właścicieli iPhone’a 5C. Niby nic, prawda? A jednak! Kiedy pojawił się wspomniany model telefonu, Apple zaprezentowało wraz z nim dedykowane obudowy, które do złudzenia przypominają planszę do owej gry. O tym pomyślało też Bytesize Systems, tworząc aplikację Flipcase. Wszystko pięknie przedstawia nam poniższe wideo.

[youtube id=VTVoD-3MDr0#t=47]

Moim zdaniem, pomysł genialny. W dobie cyfryzacji i odejścia od klasycznych wersji gier, możemy na chwilę chociaż częściowo przenieść się w świat ulubionych „planszówek”. Miłego grania! 😉

Aplikacja dostępna jest w App Store za darmo.

PS. A może macie inne pomysły na wykorzystanie otworów w obudowie na iPhone’a 5C? 🙂

[download]

[appstore id=712929884]

To Top