Informacje i nowości

Rewolucja w dziedzinie tabletów – iPad Air

iPad Air

Apple z dumą otworzyło nową erę marki iPad – rezygnując z starego wyglądu, na rzecz designu „powiększonego iPada Mini”, oraz nadaniu nowej nazwy – iPad Air, który jest o 28% lżejszy oraz 20% cieńszy niż jego starsi odpowiednicy i do tego, waży tylko 1 funt, czyli ok. 453 gram.

Jego wymiary to 240 x 169,5 x 7,5 mm.

Co przynosi rewolucja po za wyglądem i rozmiarem? Przede wszystkim procesor A7, który obecnie montowany jest w iPhone’ie 5S, co przekłada się na znaczący wzrost wydajności – nawet do dwóch razy w porównaniu do poprzedniej generacji i aż 72 razy w stosunu do pierwszego iPada.

Dodatkowo, tak jak w najnowszym telefonie od Apple, będziemy mieli doczynienia z pełną 64-bitową wersją chipu, więc również z koprocesorem M7, odpowiadającym za wszelkie obliczenia kontrolerów ruchu – żyroskop, akcelerometr oraz kompas. Po za tym, dodano nowe moduły transmisji bezprzewodowej – WiFi, który obsługuje transfer 300 Mb/s oraz Bluetooth w wersji 4.0. Ponadto w iPadzie Air znajdziemy kamerę iSight o rozdzielczości 5 MPx, która może nagrywać filmy w rozdzielczości 1080p. Nowością jest również obecność dwóch mikrofonów, których głównym zadaniem, będzie redukcja szumów podczas rozmów przez FaceTime.

Nowy iPad Air, będzie fabrycznie wyposażony w [ios7], a wraz z nim w darmowy dostęp do aplikacji z pakietów iLife oraz iWorks (właściciele nowych urządzeń Apple, mogą je pobrać bezpłatnie z App Store). To bardzo dobre rozwiązanie ale, wciskając swoją opinię, powinno być już dostępne od premiery drugiej generacji iPada.

Ceny w Polsce są dokładnie o 200 złotych niższe niż za poprzednią generację w dniu jej premiery. Zapłacimy więc od 2099 zł za wersję WiFi i od 2599 zł za wersję WiFi/LTE.

W Polsce urządzenie będzie dostępne od 1. listopada.

iPad Air - ceny w Polsce

iPad Air - ceny w Polsce

Tablet będzie sprzedawany w dwóch wersjach kolorystycznych – w kolorze srebrnym (z białym przodem) i gwiezdna szarość (z czarnym przodem).

Wraz z wprowadzeniem nowego modelu, ze sprzedaży zniknęły pozostałe iPady z ekranem Retina, czyli iPad 3. i 4. geracji. W ofercie Apple Store pozostał jeszcze tylko iPad 2.

[product id=”iPad_Air”]

To Top