Gry na iOS i OS X

11 bit studios wydaje Anomaly 2 na iOS

Anomaly 2 - Mac OS X

Myślę, że serii Anomaly nie muszę już nikomu specjalnie przedstawiać. Firma 11 bit studios wydała właśnie jej kolejną część, czyli Anomaly 2 w wersji na iOS. Wcześniej gra ukazała się już na komputery Mac/PC.

Anomaly 2 jest bezpośrednim sequelem Anomaly: Warzone Earth [appstore id=”431607423″ type=”price”], jednak po drodze, w App Store ukazało się jeszcze Anomaly: Korea [appstore id=”568875658″ type=”price”].

[youtube id=”JcsSMOP4mIE”]

Rozgrywka w Anomaly 2, tak jak i poprzednich części, oparta jest na odwróconym modelu tower deffense – zamiast bronić swojej bazy budując wieże obronne i fortyfikacje, jesteśmy stroną atakującą, która musi przejść do wyznaczonego na mapie punktu, najlepiej zadając przy tym jak największe straty wrogowi.

Największą nowością w tej odsłonie serii jest przede wszystkim tryb multiplayer, w który zagramy dzięki GameCenter. Gracze, z których jeden będzie bronił swojej bazy, a drugi atakował, będę mogli zmierzyć się w pojedynku na jednej z pięciu map.

Do innych urozmaiceń należy możliwość transformowania naszych jednostek, co nadaje rozgrywce większego dynamizmu, a od nas wymaga pilnego obserwowania sytuacji na mapie i szybkiego dostosowywania się do niej. Fabuła gry, która łączy ze sobą poszczególne misje ma tym razem kilka alternatywnych zakończeń, zależnych od decyzji jakie podejmiemy podczas toczonych walk

Oczywiście twórcy zadbali o świetną grafikę i efekty, co najlepiej doświadczymy na najnowszych urządzeniach z nadgryzionym jabłkiem. Niemniej jednak gra powinna zadziałać na iPhone’ie 4 (choć zalecany jest 4S). Osobiście miałem okazję zagrać w wersję beta na iPadzie 2 i tutaj gra nie sprawiała żadnych problemów.

Niebawem na naszym portalu portalu pojawi się szersza recenzja gry. Jeśli jednak nie potrzebujecie się specjalnie zastanawiać, zapraszam do zakupów już teraz! 🙂

[download]

[appstore id=675066184]

To Top