Aplikacje na iOS i OS X

Dziwna ikona aplikacji ING Mobile na iOS

ING BankMobile

Dziś ku mojemu zaskoczeniu zobaczyłam, że aplikacja ING Bank Śląski na iOS posiada zupełnie zmienioną ikonę (grafika powyżej).

Chociaż generalnie na iOS czuję się bezpiecznie – nie posiadam JailBreaka, a wszystkie moje aplikacji pochodzą bezpośrednio z App Store – to jednak sytuacja wydała mi się dosyć dziwna, a że dotyczyło to aplikacji bankowej, tym bardziej mnie to zaniepokoiło. Tym samym powstrzymało mnie to przed logowaniem się do konta za pośrednictwem wspomnianej aplikacji, mimo że na co dzień korzystam z niej bardzo często i bardzo ją lubię.

Postanowiłam też w tej sprawie napisać do ING, aby wyjaśnić u źródła gdzie leży problem, z którym spotkałam się po raz pierwszy.

Oto informacja jaką otrzymałam:

Nie, nie jest to włamanie ani wirus. Ikona pochodzi z naszego narzędzia programistycznego Marmolade, które wykorzystywane jest do tworzenia aplikacji mobilnych w banku. Niestety ze względów technicznych, na niektórych wersjach systemu iOS ikona ta zastąpiła ikonę aplikacji ING BankMobile.

Przepraszamy za niedogodności związane ze zmianą ikony. Nasi specjaliści już pracują nad rozwiązaniem tego problemu. W najbliższym czasie pojawi się aktualizacja, która poprawi wyświetlanie ikony.

Pozdrawiamy
ING Bank Śląski

Tak więc, jeśli jeszcze ktoś z Was zauważył po dzisiejszej aktualizacji aplikacji taką zmianę (u mnie było to na iPhone’ie 4 z iOS 7.0.3), to nie ma się czym martwić, a aplikacji można spokojnie dalej używać ;).

[appstore id=”489485389″]

[appstore id=”687669150″]

To Top