Informacje i nowości

Apple zwiększa ilość kodów promocyjnych, jakie mogą wygenerować deweloperzy

App Store

Kiedy deweloperzy umieszczają w App Store swoje aplikacje, mogą wygenerować specjalne kody, pozwalające na ich bezpłatne pobranie.

Dotychczas możliwe było wygenerowanie 50 kodów dla każdej aplikacji (pula była odnawiana po wydaniu nowej wersji/aktualizacji). Kody oczywiście mogły być wykorzystane w ramach prowadzonych akcji promocyjnych, czy to do rozdania użytkownikom, czy np. portalowi jak nasz :), w celu zapoznania się i opisania gry/programu.

Jednak 50 kodów jest niczym w stosunku do ilości urządzeń z iOS, jakie są dostępne na świecie, oraz portali, które są zainteresowane otrzymaniem dostępu do aplikacji w celu ich przetestowania.

Apple prawdopodobnie postanowiło zwiększyć ten limit, podwajając go do 100 kodów. Póki co firma nie wysłała jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu do deweloperów, jednak niektórzy z nich poinformowali, że za pośrednictwem iTunes Connect mogli wygenerować większą liczbę kodów. Nie mamy też jeszcze żadnych potwierdzonych informacji jak sytuacja wygląda w przypadku ebooków w iBookstore, gdzie również obowiązywał dotychczas limit 50 kodów.

[margin_border /]

Update 12.11.2013 22:00

Marek Moi potwierdził nam ilość dostępnych kodów. Obecnie wynosi ona 100 dla aplikacji w App Store i 50 dla ebooków w iBookstore:

[source name=”MacStories” url=”http://www.macstories.net/linked/app-developers-can-now-generate-100-promo-codes-per-release/”]

To Top