Informacje i nowości

Nowości w iOS 7.1 beta

iOS 7

Dziś po godzinie 19. naszego czas, Apple udostępniło developerom pierwszą betę systemu iOS 7.1.

Portal Cult of Mac opublikował właśnie zbiór nowości, które wnosi nowa wersja systemu iOS. Póki co są to w większości kosmetyczne zmiany wyglądu. Możliwe, że niebawem zostanie odkryte coś jeszcze lub większe zmiany pojawią się jeszcze w kolejnych wersjach beta.

Ciemna klawiatura

Standardowa klawiatura w iOS 7 jest w jasnych kolorach, z dużą ilością bieli. Teraz użytkownik będzie mógł wybrać domyślną wersję stosowanej klawiatury – do wyboru będzie obecna wersja jasna, oraz nowa – ciemna. Opcja pozwalająca włączyć ciemną klawiaturę pojawia się w Ustawieniach -> Ogólne -> Dostępność.

iOS 7.1 - dark keyboard

[margin_border /]

Zwiększony kontrast

Kolejna nowa opcja, także dotyczy Dostępności. Dzięki niej Dock oraz tło katalogów aplikacji zostanie zmienione na jednolity, ciemnoszary kolor, zamiast przeźroczystego, rozmazanego tła tworzonego na podstawie tapety.

iOS 7.1 - Zwiększony kontrast

[margin_border /]

Tryb Auto HDR w Aparacie

Apple dodało nowy tryb w Aparacie – Auto HDR, który automatycznie wybiera najlepsze zdjęcie z wykonanych fotografii HDR.

iOS 7.1 - Auto HDR

iOS 7.1 - Auto HDR

[margin_border /]

Zdjęcia seryjne

Wykonywanie zdjęć seryjnych to nowość, która pozwala uchwycić i wybrać najlepszy moment z fotografowanej, szybko zmieniającej się sceny. Problem może się pojawić jeśli włączony mieliśmy także strumień zdjęć, który przechowuje ograniczoną ilość fotografii i w ten sposób mógł się bardzo szybko zapełnić, często wieloma niechcianymi ujęciami.

W wersji 7.1 istnieje możliwość wyłączenia uploadowania do strumienia zdjęć seryjnych.

iOS 7.1 - Zdjęcia seryjne i Strumień zdjęć

[margin_border /]

Logo Yahoo i Flickr

To bardzo kosmetyczne i niemal nieistotne dla użytkownika zmiany. Logo Yahoo zostało zaktualizowane we wszystkim zakamarkach systemu. W przypadku Flickra zmieniła się ikonka widoczna w ustawieniach. Teraz jest bardziej minimalistyczna i lepiej dopasowana do designu iOS 7.

iOS 7.1 - Logo Yahoo

iOS 7.1 - Logo Flickr

[margin_border /]

[source name=”Cult of Mac” url=”http://www.cultofmac.com/254839/all-the-changes-in-ios-7-1-beta-youll-actually-notice/”]

To Top