Poradniki i tutoriale

Ikony Emoji w nazwach katalogów aplikacji na iOS

Gdy opublikowałem wczoraj screenshoty redaktora Cult of Mac przedstawiające nowości w iOS 7.1, kilkoro z Was zwróciło uwagę na „ikonki” w nazwach katalogów aplikacji.

W związku z tym postanowiłem przygotować krótki tutorial, jak coś takiego można osiągnąć na swoim urządzeniu z iOS.

Widoczne tam ikonki to nic innego jak Emoji – czyli zbiór obrazków i emotikonek, które w iOS – o ile dobrze pamiętam – znajdują się od dosyć dawna, o ile nie od początku jego istnienia.

Aby je aktywować musimy przejść do Ustawień -> Ogólne -> Klawiatura -> Dodaj klawiaturę -> Ikony Emoji. Oczywiście, jeśli na liście aktywnych klawiatur macie już Ikony Emoji, nie trzeba nic więcej robić.

Ikony Emoji

Dostęp do ikonek możemy teraz uzyskać właściwie w dowolnym miejscu, gdzie pojawia się klawiatura (Wiadomości, Mail, czy właśnie nadawanie nazw katalogom). Wystarczy nacisnąć przycisk na klawiaturze z ikonką kuli ziemskiej – na dole, drugi od lewej, a klawiatura ze standardowego widoku przyłączy się na widok Emoji. Jeśli macie na liście klawiatur w ustawieniach więcej niż dwie klawiatury, koniczne będzie naciśnięcie przycisku odpowiednią ilość razy, aby przełączyć się na właściwą klawiaturę.

[source name=”iOS Affairs” type=”Grafika w nagłówku” url=”http://iosaffairs.com/2012/10/31/think-outside-the-emoji-box/”]

To Top