Informacje i nowości

Apple jeszcze bardziej Eko

Apple - Thing Green. Thing Different.

Można powiedzieć, że firma Apple staje się coraz bardziej „naturalnym jabłkiem”. Po zbudowaniu paneli słonecznych i obiektów paliwowych na biogaz, Apple stało się prawdopodobnie największą firmą korzystającej w ogromnym stopniu z odnawialnych źródeł energii.

Według raportów, firma z Cupertino zasila swoje centra danych w 100% energią pochodzącą z odnawialnych źródeł, a swoje sklepy w 75%.

Na swojej farmie paneli słonecznych Apple generuje łącznie 40 MW energii i 10 MW dzięki wykorzystaniu biogazu. Apple to jedyna taka firma, która na tak dużą skalę samodzielnie wytwarza dla siebie energię elektryczną dzięki energii słonecznej.

Panele w Północnej Karolinie są obsługiwane dla Apple przez firmę Bay Area Sun Power, która również pomaga w rozwoju takiej infrastruktury. Na farmie znajduje się aż 50 tysięcy paneli słonecznych!

image

Obiekty na biogazowe paliwo zostały stworzone dla firmy z Cupertino przez Bloom Energy. Biogaz to alternatywa dla wydobywania gazu z ziemi. Najczęściej pozyskuje się go z kompostu, a ogólnie mówiąc – z materii organicznej. Wykorzystując paliwo biogazowe Apple dodatkowo oczyszcza środowisko.

image

Oczywiście oprócz troski o środowisko, Apple chodzi też o to, aby zyskać pro ekologiczny wizerunek, jako firma z „najczystszą” energią, szczególnie, że firma Cupertino często była krytykowana przez ekologów i posądzana o działania szkodliwe dla środowiska. Na pewno stworzenie obiektów wykorzystujących odnawialne źródła energii polepszy wizerunek Apple, którego logo w końcu do tego zobowiązuje ;).

[source name=”MacRumors” url=”http://www.macrumors.com/2013/11/18/a-closer-look-at-apples-north-carolina-renewable-energy-power-plant/”][source name=”Superb Wallpappers” url=”http://www.superbwallpapers.com/computers/apple-think-green-think-different-24283/” type=”Grafika w nagłówku”]

To Top