Aplikacje na iOS i OS X

Receipt Manager – zarządzanie paragonami i gwarancjami

Receipt Manager to kolejna, prosta, polska aplikacja użytkowa, którą chciałbym Wam dziś zaprezentować. Jej autorem jest Artur Bartczak – to jego debiut w App Store ;).

Jak nazwa wskazuje, program służy do zarządzania naszymi paragonami. Po co? Po to, aby łatwo sprawdzić, kiedy i za ile coś kupiliśmy, i przede wszystkim – ile jeszcze pozostało nam gwarancji na dany produkt.

Dodając nasz zakup do listy musimy uzupełnić kilka podstawowych pól – nazwę przedmiotu, cenę i walutę, datę zakupu, przysługujący nam czas gwarancji, miejsce kupna i kategorię. Opcjonalnie, możemy wykonać i dołączyć zdjęcie paragonu. Co prawda nie wiem, czy jakiś sklep uznałby na jego podstawie reklamację i nasze prawo do gwarancji, więc nie zwalnia nas to z przechowywania oryginału, ale nie mniej jednak posiadanie kopii zachowanej w formie elektronicznej na pewno nam nie zaszkodzi i może być przydatne, jeśli okaże się, że po kilkunastu miesiącach dowód zakupu jest już nieco wyblakły.

Sam wygląd aplikacji jest bardzo przejrzysty i dopasowany do wyglądu [ios7].

Myślę, że Receipt Manager jest aplikacją bardzo przydatną, właściwie dla każdego. Szukanie informacji o naszych gwarancjach – zwłaszcza gdy ktoś posiada dużą ilość sprzętu, czy chociażby butów 😉 – będzie z pewnością łatwiejsze w skatalogowanym archiwum na naszym iPhone’ie niż wśród sterty faktur i paragonów.

Od autora programu wiem, że obecnie pracuje nad synchronizacją danych z iCloud. Ja za to dodam od siebie jeszcze jedną propozycję rozbudowy programu – możliwość wprowadzenia numeru seryjnego sprzętu elektronicznego (lub po prostu pola, na nasz komentarz i dodatkowe informacje). Będzie to bardzo przydatne w przypadku zaginięcia/kradzieży.

[appstore id=742198884]

To Top