Patenty Apple

Patent Apple dotyczący zakrzywionych czujników dotyku

iPhone z zakrzywionym ekranem

Apple otrzymało patent opisujący szczegółowo technikę wytwarzania i umieszczania czujników dotyku w zakrzywionych powierzchniach, takich jak wyświetlacz czy mysz.

Nowy patent dokładnie wskazuje jak powinien przebiegać proces produkcji, tak aby nie powstawały deformacje i uszkodzenia. Ważna w tym wszystkim jest także dokładność odczytu danych przez sensory. Opis wskazuje, że obecnie wiele urządzeń, chociaż posiada zakrzywione ekrany, nie posiada zakrzywionych, odpowiednio dopasowanych powierzchni z osadzonymi czujnikami reagującymi na nasz dotyk.

Patent Apple - zakrzywione ekrany dotykowe

Po prostu nad płaską powierzchnią sensorów znajduje się powłoka (szkło), która w zależności od miejsca jest cieńsza lub grubsza. W rzeczywistości może to prowadzić do niedokładnych i błędnych odczytów. Apple w swoim patencie zakłada, że ich ewentualne produkty, będą posiadać równomiernie rozłożone czujniki pod całą powierzchnią szkła.

Patent Apple - zakrzywione ekrany dotykowe

Warto wspomnieć, że pierwszy wniosek patentowy w tej sprawie został złożony przez Apple już w 2010 roku. Chociaż już kilkakrotnie pojawiały się informacje o tym, że kolejna generacja iPhone’ów ma mieć zakrzywione wyświetlacze to osobiście w to wątpię. Prędzej spodziewałbym się, że Apple zaprezentuje nam unowocześnioną Magic Mouse.

[source name=”AppleInsider” url=”http://appleinsider.com/articles/13/12/10/apple-patents-tech-for-making-curved-touch-surfaces-displays”]

To Top