Aplikacje na iOS i OS X

Bezdomny nauczył się programować i stworzył własną aplikację na iOS

Leo - Tress for cars

Być może słyszeliście historię pewnego bezdomnego, który zaczął uczyć się programować? Jeśli nie, to krótko ją Wam przypomnę…

Historia to zarówno typowy „American dream”, jak i przykład tego, jak można dać człowiekowi wędkę zamiast ryby i w jak świetny sposób (o ile tylko tego się chce) można to wykorzystać. Patrick McConlogue każdego dnia w drodze do pracy mijał na ulicy bezdomnego. W końcu postanowił złożyć mu nietypową propozycję. Bezdomny dostał wybór – albo następnego dnia dostanie od Patricka jednorazowo 100$, albo… książki do nauki programowania i laptopa. W przypadku wybrania opcji drugiej, dodatkowo Patrick zaoferował pomoc w nauce programowania. Leonardo Grand, bo tak nazywa się bezdomny, jak nie trudno się domyślić po tytule artykułu ;), wybrał opcję drugą.

Każdy w tym kraju powinien nauczyć jak zaprogramować komputer… ponieważ to uczy Cię, jak myśleć – Steve Jobs

Leo - Tress for cars

Dwa dni temu do App Store i Google Play trafiła pierwsza aplikacja stworzona przez Leo. Nazywa się Trees for Cars i służy do organizowania wspólnych podróży w celu zaoszczędzenia własnych pieniędzy i przede wszystkim ochronie środowiska. Aplikacja posiada zaprogramowane ulice Manhattanu oraz informacje o tym, ile dwutlenku węgla wytwarzają pojazdy. Po zalogowaniu się wybieramy czy szukamy transportu, czy może to my chcemy go zaoferować, a aplikacja pokaże nam inne osoby, które mogłyby być zainteresowane naszą ofertą.

Dzięki aplikacji użytkownicy, którzy zdecydują się na wspólne podróże, mogą rywalizować między sobą o to, kto bardziej przysłużył się środowisku ograniczając emisję dwutlenku węgla.

[youtube id=”vJ2INl29sfc”]

Historia może być dla nas chyba bardzo pouczająca zarówno w kwestii tego, jak można pomóc innym, oraz tego, jak wykorzystywać nadarzające się okazję na naukę i stworzenia czegoś nowego. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie historia Leo jest świetnym motywatorem do pracy i rozwijania swoich umiejętności.

[appstore id=767249238]

[source url=”http://www.businessinsider.com/homeless-coders-trees-for-cars-app-2013-12″ name=”BusinessInsider”][source name=”Spider’s Web” url=”http://www.spidersweb.pl/2013/12/bezdomny-napisal-aplikacje.html”]

To Top