Informacje i nowości

Nowy Mac Pro okazał się hitem?

Mac Pro

Po kilkunastu godzinach od tego, jak Apple udostępniło w dniu wczorajszym możliwość zamawiania nowych Maków Pro, szybko zmienił się ich termin wysyłki.

Początkowo był to 30. grudnia w amerykańskim Apple Online Store i styczeń 2014 w polskim. W aktualizacji artykułu napisałem wtedy, że jestem ciekawy, czy Mac Pro wzbudził aż takie zainteresowanie, czy może Apple kompletnie nie było przygotowane do sprzedaży i po prostu chciało zdążyć „tej jesieni” włączając na szybko możliwość składania zamówień.?

Dzisiaj rzecznik Apple przekazał Forbes następującą informację:

Popyt na wszystkie nowe [konfiguracje – przyp. red.] Maka Pro jest olbrzymi i zajmie to trochę czasu, zanim popyt zrówna się z podażą.

Mac Pro jest skierowany do niszowej grupy odbiorców i chyba wszyscy spodziewali się, że będzie trzeba na niego trochę poczekać, i nie dostaniemy go tak po prostu, od ręki, w każdej możliwej konfiguracji. Chyba jednak nikt nie spodziewał się, że już w dniu premiery termin realizacji zamówienia wydłuży się do dwóch miesięcy.

Jestem ciekawy ile faktycznie zamówień złożono na nowego Pro. Jeśli powodem takiego wydłużenia czasu realizacji zamówień jest faktycznie olbrzymie zainteresowanie klientów, a nie wpadka Apple, to Tim Cook z pewnością pochwali się tym przy najbliższej możliwej okazji.

Pojawiły się też pierwsze recenzje komputera – zarówno Macworld, jak i The Verge chwalą to, jak cicha jest jego praca:

Nigdy wcześniej nie było komputera tak cichego, jak ten.

 

[product id=Mac_Pro_(late_2013)]

[source name=”Cult of Mac” url=”http://www.cultofmac.com/259196/apple-demand-new-mac-pro-great-will-take-time-supply-catch-demand/”]

To Top