Sprzęt Apple i akcesoria

[CES 2014] SteelSeries STRATUS Wireless Gaming controller

SteelSeries STRATUS MFI Wireless Gaming controller

Kiedy swoje kontrolery do gier na iOS zaprezentowały Logitech i MOGA, największym minusem jaki im zarzucano, była możliwość współpracy wyłącznie z iPhone’em. Oba kontrolery działają bowiem na zasadzie „obudowy”, w której umieszcza się smartphone’a. Ma to oczywiście też swoje plusy, jak chociażby możliwość dłuższego grania, dzięki dodatkowej baterii umieszczonej w kontrolerze.

Niedługo na rynku pojawi się jednak groźny konkurent do w/w akcesoriów – bezprzewodowy kontroler MFi SteelSeries STRATUS, który będzie się łączył z urządzeniem z [ios7] (ta wersja systemu jest wymagana, bo to ona wprowadza obsługę kontrolerów) za pośrednictwem protokołu Bluetooth. Akcesorium będzie kompatybilne z iPhone’ami 5, 5C i 5S, iPadem 4, Air oraz mini, a także iPodem Touch 5. gen., jednak myślę, że najbardziej spodoba się on posiadaczom tabletów.

Kontroler będzie mógł działać przez 10 godzin, a ładować będziemy go za pomocą USB.

SteelSeries STRATUS MFI Wireless Gaming controller
SteelSeries STRATUS MFI Wireless Gaming controller

Kolejną przewagą jaką daje bezprzewodowe połączenie kontrolera, jest możliwość grania w gry multiplayer przy użyciu do 4 kontrolerów jednocześnie.

Portal 9to5mac podał informację, że kontroler dostępny jest w przedsprzedaży w cenie 100$, jednak wygląda na to, że w chwili obecnej możliwość zamówienie zniknęła ze strony SteelSeries, więc nie mogę tego osobiście potwierdzić.

Update – 7.01.2013 10:40

Znamy już sugerowaną, polską cenę kontrolera. Będzie to 430 zł. Kontroler będzie można zamówić w przedsprzedaży na stronie steelseries.com; będzie również dostępny w Apple Online Store.

[youtube id=”Rpyox3QTOHg”]

SteelSeries STRATUS MFI Wireless Gaming controller

To Top