Gry na iOS i OS X

Beben III – gra FPS na iOS oparta na Quake’u III

Beben III to gra typu FPS, wydana przez Ronny’ego Stiftela, w której rozgrywka w przeważającej części opiera się na powiedzeniu „kill or be killed”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „zabij, bądź sam zostań zabity”. W grze możemy przetestować swoje własne umiejętności w rozgrywkach wzorowanych bezpośrednio na legendzie multiplayerowych FPSów, czyli Quake’u III: Arena.

W Beben III wyróżniamy kilka rodzajów gry, popularnych dla gier FPS, takich jak:

[list_style class=”bookmark” ]

  • deathmatch (każdy przeciwko każdemu)
  • team-deathmatch (zespołowy deathmatch)
  • capture the flag (przejęcie flagi wroga)

[/list_style]

W każdej sesji online może brać udział nawet 32 graczy. Prócz tego, twórca gry dał nam, graczom, możliwość gry w sieci lokalnej – bez połączenia z siecią WiFi. Bardzo ułatwi to szybkie rozgrywki np. podczas żmudnej podróży, ponieważ nie musimy się już więcej martwić o połączenie z bezprzewodową siecią, mając do dyspozycji jedynie Bluetootha. Co więcej, możemy także sprawdzić siebie w trybie offline, czyli po prostu singielplayer – tam z kolei mamy do dyspozycji pojedynek z botami, aż na pięciu poziomach trudności. Arsenał broni w Bebenie jest bardzo różnorodny, ponieważ do naszego ekwipunku możemy dodać karabiny, strzelby, rakiety, a nawet granatniki.

W moim odczuciu, gra jest warta swojej ceny i gwarantuje świetny „powrót do przeszłości”. Mało która gra w  App Store potrafi zagwarantować tak dobrą rozgrywkę w starym stylu. W dodatku, gra synchronizuje się z Game Center i iCloud, i wspiera także kontrolery. Polecam! 😉

[appstore id=771105890]

 

To Top