Aplikacje na iOS i OS X

Waterlogue – tworzymy akwarelowe obrazy z naszych zdjęć

Waterlogue

Jeśli często wykorzystujesz swojego iPhone’a, aby uchwycić w postaci zdjęć ulotne chwile, być może zainteresuje Cię aplikacja Waterlogue, która pozwoli przekształcić je w obrazy malowane akwarelą.

Działanie i obsługa aplikacji jest bardzo prosta – wybieramy zdjęcia (lub tworzymy nowe), a aplikacja od razu przystępuje do jego przeanalizowania. Następnie tworzony jest szkic, a na samym końcu nakładane są kolory. Cały proces trwa dłuższą chwilę, ale oczywiście wiele tutaj zależy od tego, jakie urządzenie się posiada. Na poniższych zrzutach ekranu znajdują się kolejne etapy „malowania”:

Gdy stworzona grafika jest już gotowa możemy ją zapisać, udostępnić na Instagramie, czy Twitterze lub wybrać z listy inny filtr/styl malowania. W przypadku tej ostatniej opcji, Waterlogue stworzy wtedy szybki, niewielki podgląd z zastosowaniem wybranych opcji, jednak testując aplikację zauważyłem, że szybkiemu podglądowi nie można zbytnio ufać, ponieważ to co na nim widzimy potrafi mocno odbiegać od końcowego efektu.

To, jaki wynik końcowy osiągniemy, zależy w dużej mierze od samego zdjęcia, ale także od wybranych ustawień (nie każde pasują do każdej fotografii), dlatego warto zawsze trochę poeksperymentować. Poniżej możesz obejrzeć kilka przykładowych zdjęć, które przerobiłem w Waterlogue:

[half]

Waterlogue / fot. JuliaFlorczak.pl

[/half][half_last]

Waterlogue / fot. JuliaFlorczak.pl

[/half_last]

[half]

Waterlogue / fot. JuliaFlorczak.pl

[/half][half_last]

Waterlogue / fot. JuliaFlorczak.pl

[/half_last]

[half]

Waterlogue / fot. unsplash.com

[/half][half_last]

Waterlogue / fot. unsplash.com

[/half_last]

Chociaż efekty działania aplikacji są bardzo zadowalające i oceniam je bardzo pozytywnie, podobnie zresztą jak obsługę Waterlogue, to trzeba przyznać, że cena może skutecznie odstraszyć i jest niestety dosyć wysoka, jak na tego typu program. Nie mniej jednak aplikację uważam za godną polecenia, a pewnie wcześniej czy później trafi się w App Store jakaś promocja 😉 .

[appstore id=764925064]

[source type=”Zdjęcia” url=”http://juliaflorczak.pl” name=”Julia Florczak”][source type=”Zdjęcie” url=”http://unsplash.com” name=”Unsplash”]

To Top