Informacje i nowości

Umoove – śledzenie ruchu twarzy i oczu na urządzeniu z iOS

Umoove

Umoove to technologia śledzenia twarzy i oczu na urządzeniu mobilnym wyłącznie w sferze software’owej. Oznacza to, że technologię będzie można wykorzystać na niemal dowolnym urządzeniu – smartphone’ie lub tablecie wyposażonym w przednią kamerę. Odpowiednio przystosowana aplikacja pozwoli nam rozszerzyć możliwości urządzenia i odkryć zupełnie nowy sposób interakcji.

Jak piszą na swojej stronie twórcy, technologia jest w stanie wykorzystać jedynie 5% mocy procesora, więc jest w stanie działać nawet na urządzeniach o ograniczonych zasobach sprzętowych. Umoove jest oparte o unikalne algorytmy, a twórcy czekają na zatwierdzenie piętnastu wniosków patentowych.

SDK jest dostarczane w dwóch zestawach: FaceSDK do śledzenia ruchów twarzy/głowy i EyeSDK do śledzenia ruchu oczu. Obecnie SDK jest jeszcze w fazie beta, a firma poszukuje strategicznych partnerów. W najbliższym czasie Umoove, przy współpracy z innymi firmami, planuje udostępnić przykłady integracji i wykorzystania technologii w dziedzinie reklamy, w grach, aplikacjach medycznych, oraz w dziedzinie bezpieczeństwa.

[youtube id=”NSXgZaR7Kto”]

Do App Store trafiła już pierwsza aplikacja wydana przez Umoove, która jest bardzo prostą grą. Po krótkim tutorialu, naszą postacią sterujemy za pomocą ruchów głowy. Aplikację szybko przetestowałem i muszę przyznać, że technologia działa całkiem nieźle. Mimo, że znajdowałem się w pomieszczeniu o niezbyt dobrym oświetleniu, moje ruchy były rozpoznawane bardzo dobrze. Nie mniej jednak, do tego typu interakcji trzeba się przyzwyczaić 🙂 .

Aplikacja do działania wymaga przynajmniej iPhone’a 4S lub iPada 2 i jest darmowa, więc zachęcam do testów i podzielenia się wrażeniami w komentarzu.

Myślicie, że tego typu technologie mają tak naprawdę przyszłość i mogą być użyteczne (np. w grach lub aplikacjach użytkowych), czy raczej należy je traktować wyłącznie jako ciekawostki?

[appstore id=731389410]

[source name=”Umoove” url=”http://www.umoove.me”][source name=”9to5mac” url=”http://9to5mac.com/2014/01/14/umoove-technology-shows-off-mobile-face-eye-tracking-on-ios/”]

To Top