Plotki

Apple planuje uruchomić nową fabrykę w Arizonie jeszcze w lutym

Fabryka Apple w Mesa w Arizonie

Otwarcie nowej fabryki w Mesa w Arizonie Apple ogłosiło w listopadzie ubiegłego roku. Zakład produkcyjny będzie obsługiwany wspólnie przez Apple i GT Advanced Technologies. Od tamtego czasu nie pojawiało się zbyt wiele informacji na temat fabryki, poza tym, że ma ona być wykorzystywana do produkcji szkła szafirowego dla przyszłych urządzeń Apple. Na podstawie ofert pracy jakie firma przedstawiła na początku roku, można było wnioskować, że wykonywane tam komponenty będą produkowane do przyszłych linii iPhone’ów i iPodów.

Najnowsze dokumenty jakie zostały upublicznione potwierdzają przeznaczenie fabryki, a do tego przedstawiają „agresywny” plan jej uruchomienia. Ma to się bowiem odbyć jeszcze w lutym. To z kolei może oznaczać, że produkowane tam komponenty trafią już do najnowszych, zaprezentowanych w tym roku urządzeń.

Póki co nie ma jeszcze pewności, czy Apple zdecyduje się na wykonanie ekranów swoich urządzeń w nowej technologii, czy może na razie pozostanie przy wykorzystaniu szafiru wyłącznie w przycisku Home z Touch ID i osłonce kamery. Gdyby jednak szafir pojawił się także w ekranie, mogłoby to oznaczać większą odporność na zarysowania, a być może ziściła by się także plotka, która mówi, że iPhone 6 będzie posiadał baterię ładowaną energią słoneczną z ogniwami umieszczonymi właśnie w ekranie z szafiru.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2014/01/29/apple-aggressively-pushing-to-take-arizona-sapphire-plant-live-in-february-for-critical-product-component/]

To Top