Aplikacje na iOS i OS X

Paper – nowa aplikacja mobilna Facebooka

Facebook Paper

Facebook, podczas swojej ekspansji na mobilne urządzenia, wykonał wiele aplikacji – zarówno takich jak Poke czy Camera, jak i takich, które służą nam – użytkownikom – każdego dnia, w głównej mierze do przeglądania newsfeeda, profili znajomych, oraz do komunikacji. Nie jest tajemnicą, że dotychczas każda zmiana interfejsu, wprowadzenie Facebook Home, bądź premiera alternatywnych aplikacji kończyła się w dużej mierze sporą porażką i niezadowoleniem użytkowników. Tym razem sytuacja ta ulegnie (prawdopodobnie) sporej zmianie, za sprawą Paper, czyli zupełnie odmienionej aplikacji od Marka Zuckerberga, której premiera jest przewidziana już na 3 lutego bieżącego roku!

[youtube id=”IhrbT9O6kW8″]

Jak widać na powyższym dwuminutowym filmiku, Paper prezentuje się bardzo ładnie i myślę, że przyniesie nam nowe, duże lepsze doznania podczas przeglądania treści serwowanych nam za pośrednictwem Facebooka.

Zmiany, które będą kluczowe w nowej aplikacji, to:

[list_style class=”bookmark” ]

  • przeglądanie (panoramicznego) zdjęcia za pomocą wbudowanego akcelerometru
  • artykuły rozwijane w aplikacji pojawiają się w trybie pełnoekranowym
  • podgląd postu przed udostępnieniem
  • ogromne zmiany wizualne

[/list_style]

To oczywiście tylko część z zalet, jednak nikt nie ma pewności, czy mimo tak rozbudowanego interfejsu i zaimplementowaniu tak ogromnej dawki „ficzerów”, aplikacja przyjmie się wśród teraźniejszych i nowych userów. Poprzednikom Papera nie udało się tego dokonać, jednak może tym razem ulegnie to zmianie? 😉

[appstore type=preview id=FACEBOOK_PAPER name=Paper premiere=”2014-02-03″ price=”0″]

To Top