Plotki

Apple testuje różne metody ładowania iWatcha

iWatch

Według raportu The New York Times, Apple bada w obecnym czasie różne metody ładowania baterii w nadchodzącym urządzeniu [iwatch].

Pierwszym, najważniejszym sposobem ładowania, ma być bezprzewodowe ładowanie indukcyjne. Technologia ta, chociaż stosunkowo nowa, jest już stosowana od jakiegoś czasu chociażby przez Nokię. Jej działanie, w skrócie, jest następujące: umieszczamy urządzenie na ładowarce (lub w jej pobliżu) przez którą przepływa prąd, wytwarzający pole elektromagnetyczne. To z kolei indukuje powstanie napięcia w urządzeniu, które jest zamieniane w energię ładującą baterię.

Inna opcja, to umieszczenie w urządzeniu baterii słonecznej oraz/lub baterii ładowanej przez ruch, chociaż bardziej prawdopodobne jest, że jeśli te technologie zostaną zastosowane, to raczej w kolejnych generacjach urządzenia. Nie mniej jednak w ostatnim czasie pojawia się wiele plotek, że ładowanie energią słoneczną (dzięki ogniwom ukrytym w ekranie) znajdzie się w iPhone’ie 6. Według The New York Times, w identyczny sposób miałoby to działać w przypadku iWatcha.

Według dotychczasowych doniesień, to właśnie bateria przyszłego urządzenia, stanowi obecnie dla Apple największy problem. Oczywiście przekłada się to na kolejne problemy, jak dobór odpowiednich wyświetlaczy i innych komponentów tak, aby urządzenia można było używać bez potrzeby ładowania przynajmniej przez klika dni. Zastosowanie innych niż „tradycyjne” metod ładowania mogłoby – przynajmniej częściowo – ten problem rozwiązać.

A którą metodę Wy uważacie za najlepszą i najwygodniejszą?

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/02/02/iwatch-induction-solar-motion-charging/][source name=”Martin Hajek” url=”http://applecenter.pl/tag/martin-hajek” type=”Grafika”]

To Top