Plotki

Aplikacja Healthbook w iOS 8 zadba o nasze zdrowie

Fitness

Według najnowszych informacji, Apple opracowuje aplikację o nazwie Healthbook, która ma pojawić się w iOS 8. Jej zadaniem będzie zbieranie i porządkowanie danych na temat zdrowia użytkownika, oraz statystyki ćwiczeń. Do tego celu ma być wykorzystany m.in. procesor M7 w iPhone’ie 5S i prawdopodobnie [iwatch].

Sam wygląd aplikacji ma być wzorowany na programie Passbook. Mamy mieć możliwość śledzenia w niej informacji o ciśnieniu krwi użytkownika, nawodnieniu, tętnie i prawdopodobnie także inne statystyki, jak np. poziom glukozy we krwi. Aplikacja może być również wykorzystana, aby przypomnieć użytkownikowi o zażyciu leków w określonych godzinach w ciągu dnia.

Ikona aplikacji Healthbook również ma być podobna do tej, którą znamy z Passbooka, z tym że poszczególne karty mają zawierać ilustracje reprezentujące różne funkcje życiowe.

iOS 8 powinien zostać zaprezentowany w czerwcu, podczas konferencji WWDC. Natomiast nowego iPhone’a i iWatcha, powinniśmy zobaczyć jesienią. Oczywiście do tego czasu, czeka nas z pewnością jeszcze nie jedna plotka i przeciek, które będą rzucać więcej światłą na to, czego możemy spodziewać się po ww. konferencjach.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/01/31/healthbook-app-ios-8/]

To Top