Gry na iOS i OS X

World of Gibbets – popularna niegdyś gra flashowa w wersji na iOS

World of Gibbets

Zanim świat opanowały gry mobilne i wystrzeliwanie ptaków z procy, całkiem popularne były gry flashowe, dostępne za pomocą przeglądarki internetowej. Tam, zamiast strzelać ptakami, strzelało się z np. z łuku. Z tego co pamiętam, kilka ładnych lat temu, bardzo popularna była gra Gibbets, która doczekała się nawet kilku części.

Była to prosta gra 2D, w której za pomocą strzały wystrzelonej z łuku, musieliśmy przestrzelić stryczek i uwolnić wisielca. Oczywiście każda kolejna plansza niosła ze sobą kolejne utrudnienia i coraz dziwniejsze układy szubienic.

[youtube id=”_-MhuABba_c”]

Kilka dni temu do App Store trafiła gra World of Gibbets, bazująca na popularnym niegdyś tytule, w który – jak podają twórcy wersji na iOS – zagrano ponad 500 milionów razy. Gra z powodzeniem przenosi najlepsze cechy swojego pierwowzoru na ekrany dotykowe. Każdy kolejny level, to po pierwsze wyścig z czasem, ponieważ musimy zdążyć, nim wisielce wyzioną ducha, ćwiczenie celności i zręczności, oraz elementy logiczne, wymagające o nas np. wykonania strzałów w odpowiedniej kolejności.

World of Gibbest jest zdecydowanie warte polecenia. Gra wciąga, jest niedroga, a aktualizacja z kolejnymi levelami jest już w przygotowaniu!

[appstore id=694082490]

To Top