Plotki

Ming-Chi Kuo na temat iPadów – w tym roku zobaczymy tylko nowego Aira

iPad Max 12,9"

Według analityka z KGI Securities – Ming-Chi Kuo, Apple w tym roku, jeśli chodzi o tablety, wprowadzi do sprzedaży wyłącznie nowego iPada Air, z procesorem A8 oraz skanerem linii papilarnych Touch ID. Uważa on, że Apple nie zdecyduje się na wydanie nowego iPada mini, ponieważ swoje siły skupi na innych urządzeniach, w tym na 12,9-calowym iPadzie Pro, którego powinniśmy zobaczyć dopiero na początku roku 2015. Kuo dopuszcza ewentualną premierę dużego iPada pod koniec tego roku, ale w ograniczonej podaży.

W swoim raporcie Kuo zauważa także, że priorytetem Apple w roku bieżącym jest wydanie iWatcha, wraz z odpowiednio przystosowanym systemem iOS.

Podejrzewa on także, że Apple wznowi produkcję iPada 4, który został wycofany z oficjalnej sprzedaży wraz z premierą iPada Air. Według analityka, w tym roku, nowy iPad Air (2?) zastąpi obecny model, natomiast iPad 2 zostanie wycofany całkowicie, a na jego miejsce Apple wprowadzi na nowo iPada 4.

O ile przedstawione w analizie przypuszczenia dotyczące nowego iPada mini (a raczej jego braku) oraz nowego iPada Air (2) wydają się całkiem logiczne, to za bardzo mało prawdopodobną uważam możliwość wskrzeszania iPada 4. Kwestia iPada Pro to wciąż duża zagadka, więc w tym przypadku jakiekolwiek spekulacje pozostają właściwie strzelaniem na oślep.

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2014/02/15/ipad-air-2014-12-9-ipad-ipad-mini-2015/]

To Top