Gry na iOS i OS X

Another Case Solved – sprawdź jak Cukrowa Prohibicja odmieniła świat!

Another Case Solved

Kojarzycie grę Puzzle Craft[appstore id=489178757 type=”price”]? To jeden z tytułów, który opisaliśmy w pierwszym miesiącu działania AppleCenter.pl. Gra stanowi bardzo ciekawe mieszankę – rozwijamy wioskę, budujemy nowe budynki, a wszelkie surowce zdobywamy grając w przyjemną układankę.

Polskie studio Ars Thenea Games wydało kilka dni temu aktualizację Puzzle Craft, oraz zupełnie nową grę – Another Case Solved, która przemyca wiele pomysłów z pierwszej gry w zupełnie nowej oprawie. W grze można również dopatrzyć się kilku naleciałości z Devil’s Attorney[appstore id=562772514 type=price]. Zacznijmy jednak od początku…

Chcesz wiedzieć, jak się to wszystko zaczęło? Od prawa zakazującego słodkich przekąsek i napojów. Cukrowa Prohibicja odmieniła miasto.

Zdrowie na tym zyskało, ale bezpieczeństwo? Nie bardzo. Gdy spożywanie cukru zostało zakazane, całe miasto stało się pełne przestępców.

Policja bez ustanku walczy z wielkimi przestępcami, a zwykli ludzie ze swoimi problemami mogą zrobić tylko jedno – wezwać prywatnego detektywa.

Another Case Solved

A w niego wcielamy się właśnie my. Na marginesie muszę wspomnieć, że zapoznając się po uruchomieniu gry z powyższym wprowadzeniem, po plecach przeszły mi ciarki – kto mnie zna wie, że uwielbiam słodycze wszelkiego rodzaju, więc gratuluję twórcom – w ten humorystyczny sposób, byli w stanie do głębi mnie poruszyć i przerazić 😉 .

W grze znów pojawia się motyw układanki/puzzli, z tym, że teraz służy nam do zbieraniu dowodów, poszlak i rozwiązywania detektywistycznych zagadek. Na początku specjalizujemy się w zaginięciach zwierząt, a mówiąc precyzyjniej, pomagamy małej dziewczynce odnaleźć zaginionego kotka. Kolejne sprawy są oczywiście bardziej zawiłe, a i sama gra jest znacznie bardziej rozbudowana. Kolejne jej elementy odkrywamy wraz z rozwojem rozgrywki, a wszystkiemu towarzyszą proste podpowiedzi.

Gra, podobnie jak Puzzle Craft, jest bardzo przyjemna, z dobrze przygotowaną oprawą wizualną. Nie brakuje też humoru. Gdyby tego było mało, to Another Case Solved jest po polsku i za darmo, więc chyba nie ma sensu zbyt długo się zastanawiać nad tym, czy ją pobrać? 😉

[youtube id=”ztT7P1n9AOo”]

[appstore id=698716187]

To Top