Informacje i nowości

Według Sony, Apple ma „braki”, bo za rzadko wypuszcza nowe iPhone’y

Sony Xperia Z2

Chyba byłoby trudno zarzucić firmie Apple, że nie wychodzi jej sprzedaż iPhone’ów. A jednak, Pierre Perron, szef europejskiego oddziału Sony Mobile zdecydował się wytknąć „braki”.

Według niego, największym problemem firmy z Cupertino jest wydawanie świeżych iPhone’ów w rocznych odstępach, a rynek powinien być zalewany nowościami co kilka miesięcy. Pierre dodaje, że użytkownicy chcą otrzymywać na bieżąco telefon z najnowocześniejszą technologią, a ta zmienia się tak szybko, że według Sony wystarczy kilka miesięcy, aby móc zabłysnąć w oczach klientów nowym modelem.

Cykl na rynku chipsetów daje nam możliwość wydania nowego produktu częściej niż raz do roku. Ten rynek rozwija się bardzo szybko. Ponieważ konsumenci są bardziej wymagający, jeśli chodzi o rozrywkę, chcą dostępu do muzyki, gier, szybciej, łatwiej i w bardziej zintegrowany sposób.

Jako dowód, Perron wskazał, że Xperia Z2 została wydana zaledwie pięć miesięcy po Xperii Z1, poprzednim flagowym smartphone’ie Sony. Według Perrona, Sony daje w ten sposób klientom „najlepszą technologię, na najlepszej platformie” i „upewnia klientów, że nie będą w żaden sposób rozczarowani”.

Osobiście kompletnie nie zgadzam się z Pierrem Perronem. Obecny cykl Apple sprawia, że generalnie (chociaż niestety niekoniecznie w Polsce), wielu użytkowników jest zainteresowanych wymianą smartphone’a na nowy co roku lub dwa lata. Wątpię, aby tak wiele osób myślało o wymianie, gdyby nowy iPhone pojawiał się co kilka miesięcy. Mało tego, dzięki niewielkiej różnorodności modeli, Apple jest w stanie z powodzeniem wydać nowy system również na starsze urządzenia. Mniej urządzeń, to także łatwiejsza praca dla programistów tworzących gry i aplikacje, które mogą być lepiej dostosowane i działać prawidłowo na wszystkich urządzeniach. Czy właśnie na tym nie polega ta dobra integracja o której wspomina Pierre?

Jestem również bardzo ciekawy Waszego zdania. Czy uważacie, że nowe iPhone’y powinny pojawiać się częściej? Zapraszam do podzielenia się Waszymi opiniami w komentarzach.

[source url=http://www.cultofmac.com/267909/sony-apple-missing-releasing-new-iphones-twice-year/ name=”Cult of Mac”]

To Top