Informacje i nowości

Fabryka szafiru w Arizonie jest częścią „tajnego projektu” Apple

Fabryka Apple w Mesa w Arizonie

Podczas ostatniej sesji pytań i odpowiedzi, na której udziałowcy spółki Apple Inc. mieli okazję zadawać pytania odnośnie dalszych planów firmy, CEO Tim Cook został zapytany o produkcję szafiru w nowej fabryce w Arizonie.

Tim powiedział jednak, że nie może na ten temat mówić, bo jest to część „tajnego projektu”. Cook nie zdradził żadnych szczegółów i udzielając odpowiedzi pytającemu dodał, że obecnie w Apple pracują nad „rozszerzeniami tego, co robią już obecnie”, jak i „rzeczami, których (pytający) nie może zobaczyć”. CEO podkreślił, że dyskrecja jest ważna, ponieważ konkurenci „zżynają” od Apple „na lewo i prawo”.

Następnie Cook powiedział, że nowa fabryka będzie produkować szafir wyłącznie na potrzeby Apple. Wcześniej pojawiały się już plotki, że Apple planuje wprowadzić szafirowe szkło w ekranach najnowszej generacji iPhone’ów. Można by oczywiście pomyśleć w tym momencie, że nowe iPhone’y klasyfikują się do miana „tajnego projektu”, jednak wtedy Tim poinformował, że inni dostawcy „już robią” szkło dla iPhone’ów.

Na koniec Tim Cook powiedział inwestorom, że powinni planować inwestycje w akcje spółki w perspektywie długoterminowej. Jeśli ktoś oczekuje szybkich zmian, Tim ma dla niego jedną radę – nie powinien inwestować w Apple.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/02/28/sapphire-secret-project/]

To Top