Gry na iOS i OS X

This War of Mine – nowa gra 11 bit studios

This War of Mine

11 bit studios zasłynęło przede wszystkim dzięki serii gier Anomaly i ciekawej formie rozgrywki, która jest odwrotnością gier typu tower defence.

Obecnie studio pracuje nad nową grą pt. This War of Mine, którą promuje slogan „na wojnie nie każdy jest żołnierzem”. Te słowa rzucają nam już pierwsze światło na to, jak będzie wyglądać rozgrywka. 11 bit studios kolejny raz odchodzi od utartych schematów, by tym razem ukazać zupełnie inne oblicze gier wojennych. Zamiast wcielać się w bohaterskiego żołnierza, czy dowodzić kilkuosobowym oddziałem specjalnym, gracz będzie kontrolował grupkę cywilów, próbujących żyć w oblężonym mieście.

Podczas dnia, kiedy snajperzy będą powstrzymywać nas przed opuszczeniem schronienia, będziemy mogli rozwijać drobne rzemiosło, usprawniać nasze schronienie i leczyć swoich ludzi. W nocy wyruszymy by zbadać pobliskie obszary, szukając żywności, lekarstw, broni i innych przydatnych przedmiotów. Będziemy podejmować liczne decyzje, od których zależeć będzie życie lub śmierć. Zwycięży nasze sumienie, czy może chęć przetrwania?

[youtube id=”JiMuE6FU9vY”]

Co najciekawsze, gra została zainspirowana autentycznymi wydarzeniami:

To może zdarzyć się w Twoim mieście, w kraju – powiedział Michał Drozdowski, projektant w 11 bit studios. Przy projektowaniu nowej gry natrafiliśmy na artykuł opisujący, jak jeden człowiek przeżył w oblężonym mieście. Dowiedzieliśmy się o trudach i grozie tego doświadczenia. Postanowiliśmy wdrożyć ten pomysł i zrobić coś prawdziwego, coś co poruszy ludzi i sprawi, że pomyślą nad tym chwilę.

Gra pojawi się jeszcze w tym roku na komputery z systemem Mac OS X, Linux i Windows, oraz w wersji na urządzenia mobilne.

[appstore id=THIS_WAR_OF_MINE name=”This War of Mine” premiere=2014]

[appstore id=THIS_WAR_OF_MINE_MAC name=”This War of Mine (OS X)” premiere=2014]

To Top