Aplikacje na iOS i OS X

Odtwarzanie YouTube w tle na iOS 7.x

YouTube - iOS

Wiele osób używa YouTube do odtwarzania muzyki. Niestety korzystanie z oficjalnej aplikacji YouTube[appstore id=544007664 type=price] stwarza jeden, bardzo istotny problem – nie możemy robić tego w „tle”. Jeśli naciśniemy przycisk Home, aby np. odpalić w tym czasie inną aplikację, odtwarzanie zatrzyma się.

Istnieje pewien sposób, który pozwala to obejść. iOS pozwala bowiem na odtwarzanie muzyki w tle – czy to ze Sptofiy[appstore id=324684580 type=price], czy z domyślnej aplikacji Muzyka. Można to także zrobić, wykorzystując… Safari!

Sposób I – bez instalacji dodatkowych programów

W związku z tym:

  1. Odszukujemy film/playlistę z YouTube w Safari
  2. Włączamy odtwarzanie
  3. Naciskamy przycisk Home, aby wyłączyć Safari (w tym momencie zatrzyma się odtwarzanie)
  4. Wysuwamy z dołu ekranu Centrum Sterowania
  5. Naciskamy Play i kontynuujemy odtwarzanie

Dostęp do sterowania odtwarzaniem mamy też z poziomu zablokowanego ekranu. Metoda ta powinna działać na wszystkich urządzeniach z systemem iOS 7.0 lub nowszym. Osobiście sprawdzałem na 7.0.6 i 7.1. Możemy też w ten sposób odtwarzać inne multimedia (nie tylko z YT) lub z innej aplikacji niż Safari – np. z jakiegoś alternatywnego, nieoficjalnego odtwarzacza YouTube. Sposób działa m.in. z Jasmine[itunes id=554937050 type=price].

Jak poinformował mnie Kamil Jankowski, w podobny sposób działa to także na starszych wersjach systemu iOS (na pewno w wersji 6.x). Aby odtwarzać coś w tle, musimy tam na zablokowanym ekranie nacisnąć dwukrotnie przycisk Home, a następnie Play.

[margin_border /]

Aktualizacja 26.03.2014 10:15

Sposób II – FREEdi Player

Szukając wczoraj aplikacji pozwalających pobierać filmy z YouTube i odtwarzać je później offline trafiłem na jeszcze jeden, ciekawy program o nazwie FREEdi Player. Okazuje się, że program bez najmniejszych problemów kontynuuje odtwarzanie po naciśnięciu przycisku Home. Mało tego, możemy w bardzo wygodny sposób wybrać kilka filmów, które będą odtwarzane jeden, po drugim. Gdy będziemy na zablokowanym ekranie, wyświetli się nam miniatura filmu (tam gdzie normalnie pokazuje się okładka odtwarzanego albumu), a między multimediami możemy przełączać się używając przycisków wstecz/na przód.

Program dostępny jest za darmo (i nie zauważyłem, aby posiadał jakieś ograniczenia w samym odtwarzaniu), a poprzez płatności wewnętrzne (1,79 €) możemy odblokować kilka dodatkowych funkcji i usunąć reklamy.

[appstore id=471259804]

To Top