Poradniki i tutoriale

Jak słuchać muzyki z YouTube w tle na iPhonie?

Pytanie to ostatnio zadaje mi bardzo wiele osób. Jeszcze do niedawna odpowiedź na nie była bardzo prosta i niemal każdy ją znał. Była to aplikacja Tubex, która w bardzo prosty sposób umożliwiała słuchanie muzyki z YouTube’a w tle na naszym iPhonie, iPadzie, czy też iPodzie Touch. Główna funkcja tego programu została jednak zablokowana przez YouTube, co spowodowało, że właśnie z powyższym pytaniem ponownie spotykam się dość często.

Na szczęście, na słuchanie muzyki z serwisu YouTube w tle jest sposób. I to dosyć prosty, ponieważ nie wymaga od nas instalowania jakiejkolwiek zewnętrznej aplikacji. Możemy to zrobić wprost z poziomu iPhone’a, a dokładnie wbudowanej przeglądarki internetowej, czyli Safari. Zatem jak to wykonać? Już tłumaczę.

  • W pasku Safari wpisujemy YouTube i wchodzimy na tę stronę. Jeżeli macie zainstalowaną oficjalną aplikację YouTube, nie martwcie się, nie przeszkadza ona w działaniu tego „patentu”. 
  • W wyszukiwarce YouTube’a u góry strony wyszukajcie to czego chcecie posłuchać i włączcie to.
  • Safari automatycznie włączy wideo w trybie pełnoekranowym. Teraz wystarczy kliknąć przycisk Home, aby wrócić do ekranu początkowego lub po prostu przejść do innej aplikacji przez multitasking. 
  • Aby włączyć muzykę, która przed chwilą zniknęła wystarczy wejść w centrum sterowania, następnie przesunąć na drugi ekran i dotknąć przycisku Play.                        

No i gotowe! Właśnie słuchacie muzyki z YouTube w tle. Głośnością, a także pauzą możecie sterować tak samo jak w przypadku korzystania z aplikacji muzycznych. Możecie również zablokować telefon. Nie przerwie to odtwarzania muzyki, a na ekranie blokady pojawią się przyciski do sterowania nią.

Komentarze
To Top