Informacje i nowości

Rosyjscy urzędnicy rezygnują z iPadów

iPad Air

Rosyjscy urzędnicy oficjalnie zaprzestali używania iPadów w sprawach o charakterze rządowym – donosi Business Insider. Zamiast tego, zdecydowano się na skorzystanie z oferty Samsunga. Nowetablety dostarczone przez Koreańczyków mają niestandardową konfigurację – są dodatkowo zabezpieczone i przeznaczone do stosowania w sytuacjach, kiedy w grę wchodzą poufne informacje rządowe.

Rosja zaprzecza, aby ta zmiana miała na celu odcięcie się od Amerykańskich firm i aby miało to związek z sankcjami nałożonymi przez USA, w związku z kryzysem politycznym na Ukrainie.

Dmitrij Miedwiediew & Steve Jobs

Dmitrij Miedwiediew i Steve Jobs w siedzibie Apple w Cupertino

W przeszłości stosunki Apple – Rosja wydawały się znacząco lepsze. W 2010 roku Dmitrij Miedwiediew odwiedził siedzibę firmy w Cupertino, spotkał się ze Steve’em Jobsem, a jako prezent otrzymał iPhone’a. Z drugiej strony rezygnacja z urządzeń Apple w sferach rządowych nie jest niczym szczególnym i przykładu nie trzeba daleko szukać – Barack Obama ma np. zakaz korzystania z iPhone’a.

[source url=http://9to5mac.com/2014/03/26/russian-government-drops-ipad-in-favor-of-samsung-tablets-over-spying-fears/ name=9to5mac]

To Top