Informacje i nowości

Steve Wozniak wraca do Apple

Steve Wozniak

Steve Wozniak będzie znów pracował w Apple – donosi The Wall Street Journal.

Woz, inżynier, wynalazca, programista polsko-niemieckiego pochodzenia, był jednym z trzech założycieli Apple w 1976 roku. Chociaż to Jobs był motorem napędowym, który pozwolił rozwinąć się Apple w początkowych latach działalności, to trzeba przyznać, że bez Wozniaka raczej nie wiele by się mu udało. Ich charaktery, podejście do pracy były jednak skrajnie różnie i ostatecznie, w 1985 roku, Steve Wozniak zdecydował się na opuszczenie Apple. Po wielu latach ma znów powrócić do firmy!

Steve Jobs i Steve Wozniak

Steve Jobs i Steve Wozniak

Do informacji dotarł redaktor WSJ, Daisuke Wakabayashi specjalizujący się właśnie w tematach dotyczących firmy z Cupertino. Pierwsza wiadomość o powrocie Woza do Apple dotarła do Daisuke’a w ubiegłym tygodniu, ze „źródeł zbliżonych do Apple”. Redaktorowi udało się ją wczoraj potwierdzić w bezpośredniej rozmowie ze Stevem Wozniakiem.

Woz powiedział, że faktycznie ma rozpocząć pracę w Apple w trzecim kwartale roku. Redaktorowi nie udało się niestety uzyskać informacji, ani na jakim stanowisku będzie pracował Steve, ani tego, czy wróci, by skupić się nad tworzeniem jakiegoś konkretnego produktu.

Z pewnością wiesz, jak Apple lubi tajemnice (śmiech) – powiedział Wozniak. Na razie, pozostańmy tylko przy informacji, że wracam (do Apple – przyp. red.) i bardzo się z tego cieszę. Reszta wyjaśni się w odpowiednim czasie.

Wiadomo również, że oferta pracy wypłynęła z Cupertino i jest to wynik kilku rozmów, jakie Steve odbył z obecnym CEO – Timem Cookiem jeszcze w ubiegłym roku. Wakabayashi próbował dodatkowo zasięgnąć informacji w samym Apple, ale jak można się spodziewać – rzecznik firmy odmówił komentarza na ten temat.

Powrót Steve’a wydaje się dziwną sytuacją. Z jednej strony jest to współzałożyciel Apple, twórca pierwszego komputera firmy i bardzo zdolny inżynier; z drugiej nie raz mogliśmy słyszeć o jego dziwacznych i kontrowersyjnych pomysłach, jak chociażby ten, aby Apple sprzedawało iPhone’y z Androidem.

Myślicie, że jego powrót będzie równie spektakularny, jak powrót Jobsa?

[source name=”The Wall Street Journal” url=http://www.wsjeuropesubs.com/000HNicons&nm=1&nx=338&ny=153&mb=2]

[margin_border /]

Aktualizacja – 02.04.2014 11:00

Powyższa informacja została napisana jako żart primaaprilisowy 😉 .

To Top